Зеленський раптово поїхав на зустріч з Байденом: про що говоритимуть
- Сенат США ще на початку грудня провалив процедурне голосування за початок роботи над законодавством про надання екстреної допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що 11 грудня прибуде до США, де зустрінеться з американським президентом Джо Байденом.
- В Білому домі повідомили, що президенти обговорять нагальні потреби України та життєву важливість подальшої підтримки з боку США.
В українського президента запланована низка зустрічей, зокрема виступ перед сенаторами та переговори з американським лідером Джо Байденом. Серед ключових тем: продовження оборонної співпраці України та США, зокрема спільних проєктів із виробництва зброї та систем ППО, а також координація зусиль двох держав у 2024 році. Чи не головною темою стане виділення допомоги Україні на понад $60 мільярдів.
Заборона розповідає про неочікуваний візит Зеленського у Штати.
Президент України у США: мета візиту у грудні-2023
Про візит Зеленського 11 грудня до США напередодні повідомили в Офісі президента. У планах зустріч з президентом США Джозефом Байденом, а також низка інших зустрічей і переговорів.
Переговори двох лідерів також підтвердили в Білому домі. Кажуть, що Байден запросив Зеленського, «щоб підкреслити непохитну відданість Штатів підтримці народу України, який захищається від жорстокого вторгнення Росії».
Читати більше новин в TelegramСеред ключових тем зустрічі з американським лідером: продовження оборонної співпраці України та США, зокрема спільних проєктів із виробництва зброї та систем ППО, а також координація зусиль двох держав у наступному році.
Лідер демократичної більшості Чак Шумер та лідер меншості Республіканської партії Мітч Макконнелл, як пише CNN, запросили Зеленського виступити на зустрічі всіх сенаторів. Також глава держави зустрінеться зі спікером Палати представників Майком Джонсоном.
Байден-Зеленський: про що говоритимуть президенти
Як відомо, Сенат США провалив процедурне голосування за початок роботи над законодавством про надання екстреної допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму близько $110.5 мільярдів. З них понад $60 млрд мало піти Києву.
Зважаючи на це, головним питанням на переговорах Зеленського та Байдена буде якраз розв’язання цього питання, вважає експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» Олександр Краєв.
«У нас є шанс лише на цьому тижні, щоби пакет допомоги був проголосований до Різдва, адже наступний тиждень вже під великим питанням. Мені здається, що основною метою зустрічі буде почути питання конгресменів та зрозуміти реальні причини, чому вони не хочуть нас підтримати. Зі свого боку ми маємо зрозуміти, що робити нам та як пропрацювати у ці складні моменти. Ключовий наголос буде робитися на тому, що адміністрації українського та американського президентів можуть зробити для того, щоби вирішити питання з підтримкою України», — сказав експерт в коментарі Забороні.
Головне питання з боку конгресменів, особливо трампістів:
- до Байдена — розв’язання питання безпеки південного кордону США з Мексикою;
- до України — надання стратегії щодо реформ, цільового використання коштів та усіх питань, пов’язаних з війною.
«Голосування за пакет допомоги буде залежати від того, чи зможе адміністрація Байдена дати трампістам бажане. А для цього необхідно збільшити бюджет, відповідно збалансувавши бюджет спільного пакету допомоги. Зрозуміло, що просто нізвідки взяти декілька десятків мільярдів на кордон буде важко, тобто спільний пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню може зменшитися», — каже Краєв.
Тобто успішне голосування буде залежати від внутрішньополітичних американських дебатів та чи зможуть у Конгресі дійти компромісу. Ми ж маємо донести свої плани та готовність та стратегію на найближчий час.
Допомога Україні від США: що закладено у проміжковий бюджет
Для України головним є голосування за проміжний бюджет, куди закладена підтримка Києву у понад $60 млрд, каже Краєв. Якщо ж сума буде зменшена, є надія на додаткове фінансування під час голосування за федеральний бюджет у січні 2024 року. Вся подальша допомога буде залежати від здатності республіканців та демократів домовлятися, та не в останню чергу від ситуації на фронті.
«Як мінімум, ми не маємо втрачати позиції і доносити до американців те, що без їхньої підтримки, без надання сучасного озброєння в необхідній кількості, розвинути контрнаступ ми не зможемо. І що нові зразки озброєнь, які будуть надходити в Україну, будуть захищені та не потраплять у руки супротивника. Успіхи на фронті, або як мінімум стабільність, це дуже важливий аргумент, паралельно з усіма компромісами та внутрішньополітичними торгами в США», — резюмував експерт.
Раніше Заборона розповідала про розширення федерального фінансування США у листопаді-2023, яке стало вдалою спробою уряду США уникнути зупинки роботи уряду.
Читати більше новин в Telegram