'
Читаєте зараз
Зеленський звільнив посла, який відповідав за Афганістан

Зеленський звільнив посла, який відповідав за Афганістан

Yevheniia Kostina
Українські військові допомогли евакуювати афганців з Кабула. Але там залишаються громадяни України - і ними ніхто не займається
  • Причина звільнення Василя Серватюка поки не відома.
  • Кадрова перестановка почалася і в Єгипті.
  • Президент зняв з посади також посла України в Литві.

Президент України Володимир Зеленський звільнив посла України в Таджикистані Василя Серватюка, який відповідав в тому числі і за захоплений екстремістською організацією Талібан Афганістан.

Заборона розповідає про зміни в 12 посольствах іноземних держав: в шести місіях глави звільнені, шість — отримали нових.


Звільнення послів України

Згідно з опублікованими на сайті глави держави указам, Зеленський звільнив наступних дипломатів:

  • посла України в Федеративній Республіці Бразилія Ростислава Троненко;
  • посла України в Арабській Республіці Єгипет Євгена Микитенка;
  • посла України в Литовській Республіці Володимира Яценківського;
  • посла України в Вірменії Івана Кулебу;
  • посла України в Республіці Таджикистан та Ісламській Республіці Афганістан за сумісництвом Василя Серватюка.
Указ президента України про звільнення Василя Серватюка з посади надзвичайного і повноважного посла. // Скріншот з офіційного сайту президента України.

Відзначимо, що за даними доповіді Human Rights Watch, посольство України в Таджикистані, разом з посольством в Пакистані, повинні були допомагати з евакуацією українських громадян з Афганістану. «Однак обидва посольства продовжують ігнорувати всі прохання про допомогу і не надають ніякої інформації», стверджується в опублікованій 5 жовтня 2021 року доповіді міжнародної правозахисної організації.

Призначення нових послів

Також 6 жовтня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав укази і призначив шістьох послів України. Так, послом України в Республіці Руанда став Андрій Праведник, в Республіці Камерун Валерій Кірдода, який за сумісництвом представляє Україну у Федеративній Республіці Нігерія.

Читати більше новин в Telegram

Також голова держави призначив послом України в Мексиканських Сполучених Штатах Оксану Драмарецьку у Республіці Панама, в Белізі (вважаються офшорними зонами) і Республіці Гватемала за сумісництвом.

Раніше Заборона писала про те, як в середині вересня Україна намагалася вивезти людей з Афганістану за допомогою двох літаків.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій