'
Читаєте зараз
Жодних поступок агресору. Британія рекомендує Україні не квапитися з укладенням миру з Росією

Жодних поступок агресору. Британія рекомендує Україні не квапитися з укладенням миру з Росією

Markiian Oliiarnyk
Переоговори
  • В уряді Британії стурбовані позицією США, Франції та Німеччини, які хочуть, аби Україна якнайшвидше уклала мир з Росією, навіть ціною великих поступок.
  • На думку британських високопосадовців, Україна має домовлятися за мир лише тоді, коли займе максимально сильну позицію на полі бою та за переговорним столом.
  • Путін може скористатися поступками, щоб уникнути відповідальності як воєнний злочинець та послабити санкції проти Росії.

Члени британського уряду вважають, що Україні не варто йти на жодні поступки на переговорах з Росією, навіть якщо до цього можуть підштовхувати союзні держави. Усе через те, що Володимир Путін може скористатися ними, аби послабити санкційний вплив та уникнути відповідальності за скоєні ним воєнні злочини в Україні.

Заборона розповідає про позицію уряду Великої Британії щодо перебігу переговорів між українською та російською делегаціями.


Позиція Британії щодо переговорів між Україною та Росією

Британські високопосадовці висловили занепокоєння, що США, Франція та Німеччина підштовхують Україну до значних поступок на мирних переговорах з Росією, пише The Times. На думку деяких членів уряду Великої Британії, Україні не варто поспішати з укладенням миру, як цього хочуть союзники, а виважено дочекатися, коли українська сторона займатиме максимально сильну позицію за столом.

«Деякі з наших союзників, ймовірно, прагнуть, щоб Зеленський погодився на умови. Утім, ми вважаємо, що Україна має зайняти спочатку найсильнішу позицію на полі бою, перш ніж про щось домовлятися», — заявив співрозмовник видання The Times у британському уряді.

За його словами, якщо піти на поступки, теоретично Путін зможе виторгувати для себе значне послаблення санкцій, частину українських територій та уникнути переслідування як військового злочинця.

Читати більше новин в Telegram

Зазначається, що прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон попередив Зеленського, що Володимир Путін — це брехун і хуліган, який буде використовувати переговори, щоб втомити українців і змусити піти на поступки». Як пише The Times, британські чиновники вважають, що не можна допустити, аби агресору усе зійшло з рук, а прем’єр Джонсон закликає союзників посилювати санкції доти, поки всі російські сили не покинуть Україну, включно з тимчасово окупованим Кримом.       

На думку голови комітету начальників штабів Збройних сил Великої Британії, адмірала Тоні Радакіна, Росія вже програла війну через «низку катастрофічних помилок». А той факт, що російські офіцери відправляли солдатів у бій без їхнього відома, описує російську тактику та підготовку як «божевільну» та «морально неприйнятну».

Раніше Заборона розповідала про результати українсько-російських переговорів у Стамбулі 29 березня 2022 року, на яких українська сторона вперше у письмовому вигляді запропонувала проєкт договору про гарантії безпеки для України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій