'
Читаєте зараз
ЗСУ викрили абсурдну тактику вагнерівців під Бахмутом

ЗСУ викрили абсурдну тактику вагнерівців під Бахмутом

Ilona Kivva
Автор:
 • Окрім регулярно армії РФ у Донецькій області також діють терористи з ПВК «Вагнер».
 • Вони мають краще матеріально-технічне оснащення, ніж регулярні війська, однак жорстко контролюються командуванням.
 • На контратаки та штурми командування кидає мобілізованих зеків.

Вагнерівці на Донеччині організовані у два види угрупувань. Одне з них добре оснащене зброєю та технікою, однак в основному не бере участі у штормових завданнях, а лише підтримує їх. Через це основне навантаження йде на живу силу, тобто на самих бойовиків, яких розбивають українські воїни.

Заборона розповідає про програшну тактику терористів на найгарячішому напрямку у Донецькій області.

ПВК «Вагнер»: як використовують зеків

Українські захисники у районі Бахмута роздобули командирський планшет одного із членів російської приватної військової компанії. Знахідка допомогла глибше вивчити організацію і тактику так званих штурмових груп, яку практикує «Вагнер», пише Defence24, яке ознайомилося з записами.

Так, у ПВК найманців ділять на дві основні категорії:

 • кадровики — це найдосвідченіша частина вагнерівців: командири підрозділів, офіцери штабу, розвідники, логісти, оператори артилерії та спеціалізованої зброї. 

«Часто це найманці з досить великим стажем, деякі з них могли брати участь і в боях на інших континентах, наприклад, в Африці чи на Близькому Сході. Командування групи Вагнера намагається їх зберегти і не ризикувати надмірно втратити. Тому вони рідко беруть участь у прямих боях або розгортаються на особливо небезпечних позиціях, і вони добре оснащені та мотивовані», — кажуть у виданні.

Читати більше новин в Telegram
 • «гарматне м’ясо» — це в основному новозалучені бойовики з російських колоній та тюрем. Вони також вже мають досвід військової служби і здатні на вбивство, але їхні бойові якості набагато нижчі, ніж у кадровиків.

«Було набрано близько 23 000 засуджених, з яких, досить значна частина вже померла. Вони проходять тритижневу підготовку, після чого їх кидають на фронт і часто розглядають як одноразовий матеріал. Вони оснащені гірше, ніж кадрові, але краще, ніж так звані мобіки, тобто призовники на військову службу в армії РФ», — розповіли аналітики Defence24. 

Озброєність вагнерівців набагато краща, ніж у лінійних підрозділів армії РФ. Так, у розпорядженні висококваліфікованих бойовиків є:

 • бронетехніка;
 • артилерія;
 • міномети;
 • 30-мм автоматичні гранатомети;
 • штурмовики Су-25;
 • розвідувальні безпілотники і дрони-камікадзе.

Найманці також краще оснащені окулярами нічного бачення та тепловізорами, хоча генерація та якість цих приладів сумнівна.

Як діють вагнерівці на Донеччині

Чисельність штурмових груп вагнерівців прямо залежить від рівня виучки. Так, із так званого гарматного м’яса комплектують групи по 30-50 бійців. Кадровики працюють по 8-12 людей за принципом елітних військових підрозділів.

Ті, що мають 30-50 найманців, в основному призначені для бойової розвідки, штурму та контратак. Менші підрозділи також можуть діяти як штурмові, але частіше призначаються для підтримки більших угрупувань.

При цьому добре озброєні угрупування для штурмів українських позицій не посилають. Вони виконують функцію підтримки, що зберігає техніку, однак суттєво збільшує втрати серед найманців.

Також бойовики мають набагато меншу свободу дій, ніж підрозділи регулярних військ Росії. З’ясувалося, що при плануванні атак командування ПВК жорстко регламентує усі дії штурмових груп. Фіксуються навіть вихідні позиції для атаки та маршрути просування для кожного із бойовиків.

«Ймовірно, це пов’язано з короткою підготовкою завербованих злочинців. Від них не вимагається великої самостійності та ініціативи (крім вбивства ворога, звичайно). Командири штурмових загонів спостерігають за пересуванням своїх підлеглих з комерційних безпілотників, інколи віддають накази офіцерам на полі бою, зміст наказів дуже лаконічний», — пояснили експерти.

Раніше Заборона розповідала про перспективи прямої участі Білорусі у повномасштабному вторгненні РФ та про те, чому це ніяк не посилить державу-агресорку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій