Читаєте зараз
Звучить як ахінея, але ніби працює: вчені створили таблетки з фекалій для лікування печінки

Звучить як ахінея, але ніби працює: вчені створили таблетки з фекалій для лікування печінки

Ilona Kivva
Автор:
  • Цироз — стан, коли печінка має рубці та незворотні пошкодження. Повністю позбавитися хвороби наразі неможливо.
  • Для підтримання нормального життя хворих людей створили препарат на основі людських фекалій.
  • Він може захистити пацієнтів від зараження інфекціями, що погіршують стан печінки.

Важкість захворювання полягає не лише у дисфункції печінки, а й в особливо вразливій імунній системі. Цироз підсилює кількість шкідливих бактерій в кишківнику, з якими організм не в змозі боротися. Вчені нібито знайшли вихід — трансплантувати хворим корисні бактерії від здорових людей.

Заборона розповідає про дивний винахід фармацевтики.


Crapsule: принцип дії препарату

У Великій Британії розпочалося велике клінічне випробування препарату на основі фекалій: він має допомогти пацієнтам із цирозом печінки. Споживання таких крапсул зменшує ймовірність заразитися різними інфекціями, пише Sky News.

«Пацієнти з прогресуючим цирозом печінки сприйнятливі до неприємних інфекцій, які спричиняють ‘погані бактерії’ у їхньому кишківнику. Через це вони часто потрапляють у лікарню, що лише погіршує їхній стан. Але у нашому дослідженні ці бактерії замінили ‘хорошими’ від здорових донорів. Ми хотіли побачити, чи покращиться стан хворих, якщо змінити кишковий мікробіом. Це справді вдалось», — розповіла головна дослідниця професорка Деббі Шоукросс.

Крапсули виготовляються з осушених холодом фекалій здорових людей та не мають ні смаку, ні запаху. Їхнє основне призначення — зміцнити імунітет та стійкість організму до бактерій, аби пацієнтам не доводилося вживати шкідливі для них антибіотики.

Читати більше новин в Telegram

У першій частині тестування взяли участь 32 піддослідних. Спочатку методика випробовувалась без крапсул: перероблений кал пацієнтам доставляли до шлунка через трубку, яка проходила через ніс. Через три місяці рівень корисних бактерій у кишківнику зріс, кишковий бар’єр зміцнився, а в крові стало менше смертельного токсину аміаку.

Більш масштабне п’ятирічне дослідження має на меті з’ясувати, чи може прийом таблеток кожні три місяці протягом двох років зменшити кількість госпіталізацій серед хворих.

Цироз печінки: перспективи у лікуванні

Цироз печінки — стан, який виникає, коли печінка має рубці та незворотні пошкодження. Часто він спричиняється надмірним споживанням алкоголю, бо орган не може впоратися з великою кількістю токсинів. У багатьох випадках єдиним методом лікування є трансплантація печінки.

Інфекції для хворих на цироз смертельні з таких причин:

  • їм набагато легше підхопити серйозні захворювання, які важко лікувати звичайними антибіотиками, через високу кількість шкідливих бактерій у їхньому кишківнику;
  • у них набагато легше формується стійкість до антимікробних препаратів, яка не залишає жодного шансу одужати від інфекції;
  • зараження позбавляє єдиної можливості вилікуватись від цирозу — хворому можуть заборонити трансплантацію.

Раніше Заборона розповідала про поширення у Європі смертельної хвороби, яку викликає укус кліщів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій