'
Читаєте зараз
100 000, 50 000 і 30 000 грн: в Україні збільшили виплати деяким військовим

100 000, 50 000 і 30 000 грн: в Україні збільшили виплати деяким військовим

Ilona Kivva
Автор:
  • Грошове забезпечення, яке отримують військові, складаються з двох частин: зарплата і додаткова винагорода (так звані бойові).
  • Максимальна доплата складає 100 000 гривень. Основні отримувачі — захисники, які виконують завдання у зонах бойових дій. Менші суми передбачені для тих, хто здійснює оперативне управління підрозділами, та деяких тиловиків.
  • Міноборони України з кінця вересня 2023 року змінило розмір виплат для деяких категорій військових. 

Додаткові 100 000 гривень, крім військових з передової, отримуватимуть також захисники з ракетних, артилерійських військ та протиповітряної оборони незалежно від місця дислокації. 30 000 гривень, серед інших, нараховуватимуть саперам-тиловикам. Також остаточно затвердили винагороди для військових інструкторів, строковиків та поранених бійців.

Заборона розповідає про ключові зміни для захисників відповідно до указу Міноборони.


Додаткові винагороди у ЗСУ: як виплачують

Виплати, які отримують військові, складаються з двох частин:

  • щомісячне грошове забезпечення відповідно до посади, звання, вислуги років, тобто це зарплата;
  • додаткова винагорода — це доплати у розмірі 30 000, 50 000 та 100 000 гривень.
Заплати у ЗСУ з 1 лютого 2023 року. Інфографіка: Міноборони України

100 000 грн доплати/місяць передбачені для захисників, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії, перебуваючи в районах їх ведення, зокрема на тимчасово окупованій території. Те ж саме для сімей полонених та зниклих безвісти — виплати винагороди для них збережені.

Читати більше новин в Telegram

50 000 грн виплачуються військовим, які виконують бойові завдання у складі органу військового управління або штабу (у тому числі поза районами ведення бойових дій). Фактично це ті, хто здійснює оперативне управління підрозділами.

Винагороду у розмірі 30 000 грн нараховують бійцям, які виконують завдання за бойовими наказами: 

  • здійснюють забезпечення Сил оборони згідно з бойовими або логістичними розпорядженнями;
  • несуть бойове чергування (на блокпостах).

Нарахування  здійснюється пропорційно часу виконання бойових завдань. 

100 000 грн для ЗСУ: хто отримує з жовтня-2023

Міноборони України з 29 вересня 2023 року змінило розмір виплат для деяких категорій військових. Так, 100 000 гривень отримуватимуть захисники з ракетних військ, артилерії та протиповітряної оборони. При цьому бойові завдання не обов’язково повинні виконуватися у зонах бойових дій. Також розмір винагороди до максимуму збільшили саперам, які працюють у районах бойових дій. Раніше всі ці категорії бійців могли претендувати лише на 30 000 гривень.

30 000 гривень, крім визначених категорій, отримуватимуть сапери, чия робота зосереджена поза районами бойових дій. Винагорода також нараховується з 29 вересня.

Важливо! Виплати бійцям, які воюють на передньому краї, збережені на тому ж рівні — 100 000 гривень. Це ж стосується військовослужбовців, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво) та перебувають на стаціонарному лікуванні, а також сімей полонених та зниклих безвісти.

Порядок отримання виплат для військових в Україні. Інфографіка: Міністерство оборони України

Також виплати ввели для:

  • поранених, які перебувають у розпорядженні понад два місяці та за станом здоров’я не мають змоги виконувати обов’язки військової служби за відповідними посадами — 20 100 грн (нараховується з 1 червня);
  • інструкторів навчальних центрів — від 15 000 до 30 000 грн (нараховується з 1 червня);
  • строковиків — 6 000 грн (нараховується з 1 червня);
  • курсантів — 2 350 грн (нараховується з 1 червня).

Зазначимо, що запровадження додаткових винагород для цих чотирьох категорій Верховна Рада затвердила ще у червні-2023, але тільки у вересні Кабмін вніс зміни до відповідної постанови (фактично це роз’яснення щодо сум і порядку нарахування).

У документі прописана важлива умова для поранених бійців. Так, воїни, які через поранення були виведені поза штат (у розпорядженні), впродовж двох місяців з моменту зарахування отримуватимуть зарплату за останньою займаною посадою у повному обсязі, але без додаткової винагороди (так званих бойових). 

Після двох місяців до закінчення перебування у розпорядженні призначать щомісячний оклад за військовим званням плюс надбавка за вислугу років. Також платитимуть допнагороду — ті самі 20 100 грн/місяць.

Раніше Заборона розповідала про нюанси оформлення допомоги для захисників та захисниць України, які пройшли російський полон.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій