Читаєте зараз
Хто увійшов до журі конкурсу Civil Pitch 2.0 від Docudays UA

Хто увійшов до журі конкурсу Civil Pitch 2.0 від Docudays UA

Maria Pedorenko
  • Ідеї конкурсантів будуть оцінювати п’ятеро професіоналів.
  • Також стали відомі експерти «Civil Pitch 2.0. Кіно, що змінює». 
  • Перший етап конкурсу-лабораторії відбудеться вже у березні 2022 року.

Стали відомі журі конкурсу-лабораторії «Civil Pitch 2.0. Кіно, що змінює» від міжнародного фестивалю кіно про права людини Docudays UA. Серед них, зокрема, співзасновниця Заборони Катерина Сергацкова. Разом з чотирма професіоналами вона обиратиме переможців пітчингу ідей фільмів. Також організатори конкурсу назвали й імена експертів та експерток, які можуть потенційно стати партнерами проєктів-переможців.

Заборона як головний інформаційний партнер конкурсу розповідає, хто оцінюватиме проєкти під час пітчингу ідей.

Журі Civil Pitch 2.0. Хто вони?

Під час 19-го фестивалю Docudays UA, що відбудеться в Києві з 25 березня по 3 квітня, журі конкурсу-лабораторій «Civil Pitch 2.0. Кіно, що змінює» оберуть чотири кращі ідеї короткометражних документальних фільмів.

Переможці/-ниці пітчингу ідей фільмів в якості нагороди отримають:

  • 210 000 гривень на виробництво своїх фільмів;
  • менторську підтримку (хто стане ментором читайте тут);
  • прем’єру власних короткометражних фільмів у межах Docudays UA у 2023 році.

До складу журі конкурсу увійшли:

Читати більше новин в Telegram

Катерина Сергацкова — головна редакторка Заборони, авторка книги «Прощавай, Ісламська державо: лишається тільки майбутнє», авторка ідеї та співпродюсерка серії документальних відеоесеїв «Підпалюй».

Мачей Новіцький — голова правління Гельсінського фонду з прав людини (Польща). З 2001 року — співзасновник і директор Міжнародного кінофестивалю «WATCH DOCS. Права людини в кіно» у Варшаві. Автор концепції міжнародної платформи FUTURE DOCS для творчих зустрічей правозахисників і документалістів.

Роман Бондарчук — український режисер ігрових і документальних фільмів («Українські шерифи», «Вулкан»), артдиректор кінофестивалю Docudays UA, лауреат Шевченківської премії у номінації «Кіномистецтво».

Зане Балчус — голова Baltic Sea Forum for Documentaries (Латвія), дослідниця, кураторка та кінокритикиня. У 2014–2019 роках директорка Ризького музею кіно, у 2000–2005 роках — програмна директорка Ризького міжнародного кінофестивалю «Арсенал».

Дар’я Кумеда — програмна менеджерка програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE), спеціалістка з інклюзії, працює з темами маргіналізованих груп, молоді, людей з інвалідністю.

«Кіно, що змінює»: експерти конкурсу від Docudays UA

Конкурс Civil Pitch 2.0 стане лабораторією для документального короткометражного кіно, яке може бути інструментом змін. У цьому учасникам/-цям допомагатимуть експерти/-ки Civil Pitch 2.0, список яких ще буде доповнюватися.

Серед експертів/-ок Civil Pitch 2.0:

Юкка-Пекка Лааксо — директор Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (Тампере, Фінляндія).

Сідні Нетер — власник сейлз-агентства короткометражного кіно SND Films (Амстердам, Нідерланди). 

Нільс Путман — редактор, продюсер та кінодистриб’ютор (Антверпен, Бельгія).

Сара Шлюссель — керівниця Short Form Station у межах програми Berlinale Talents (Берлін, Німеччина).

Владан Петковіч — журналіст та кінокритик (Белград, Сербія).

Міхал Матушевський — кінокуратор (Варшава, Польща).

Санне Єхул — програмна директорка Фестивалю короткометражних фільмів (Глазго, Великобританія).

Іван Шестаков — директор зі стратегічного розвитку MEGOGO (Україна).

Віктор Глонь — кінознавець, програмний координатор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» (Україна).

Роман Степанович — співзасновник і гендиректор Заборони. Працював як продюсер і відеограф в PBS Newshour, AP, Bloomberg та Vice (Україна).

Таким чином під час конкурсу Civil Pitch 2.0 в межах 19-го фестивалю Docudaya UA ментори проведуть триденний воркшоп для учасників, журі оберуть чотири проєкти, що отримають фінансування, а експерти зможуть потенційно стати партнерами представлених проєктів.

Civil Pitch 2.0. Кіно, що змінює: деталі конкурсу

18 лютого закінчився прийом заявок на участь у конкурсі. Проєкт триватиме протягом наступних двох років і допоможе режисерам/-кам, правозахисникам/-цям і громадським активістам/-кам створити власне документальне кіно.

Перший Civil Pitch проходив у 2018-2019 роках разом із Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!» та Ґете-Інститутом. Тоді так само обрали чотири фільми-переможці:

  • «Поки ви всі зі мною» Юлії Кочетової-Набожняк — це історія про терапевтичний тренінг для секс-працівниць.
  • «Без статусу. Україна» Дмитра Тяжлова розповідає про громадського активіста с Росії Олексія та журналістку з Киргизстану Нурхан, які намагаються отримати статус біженця в Україні.
  • Стрічка «Ти, бля, рота закрий!» Таїсії Кутузової фокусується на Сергії Чагарові, який з 15 років бореться з корупцією у своєму рідному селі Гатне під Києвом.
  • А у фільмі «Колір фасаду — синій» Олексія Радинського ми бачимо нині покійного архітектора та художника Флоріана Юр’єва. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект — київську «Літаючу тарілку» — від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.

Цьогорічний Civil Pitch 2.0 реалізується Docudays UA в межах проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Раніше Заборона публікувала список порад для документалістів-початківців від переможців першого Civil Pitch.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій