'
Читаєте зараз
Рада відхилила розгляд законопроекту про інтернет-цензуру

Рада відхилила розгляд законопроекту про інтернет-цензуру

Сергій Сурепін

5 липня Верховна Рада України не підтримала внесення у порядок денний розгляду законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері №6688. Депутатам не вистачило голосів.

Законопроект про цензуру підтримали 158 депутатів. Зокрема, за проголосувала більшість депутатів БПП, Народного фронту і фракції Ляшка. Проте документ у черговий раз не було підтримано більшістю, тому не внесено до розгляду.

Реакція

«Рада провалила включення до порядку денного та розгляд диктаторського закону Пашинського про цензуру в інтернеті. За — 158 голосів. З них — половина блоку Порошенка, дві третини Народного фронту і фракція Ляшка. Прошу, вивчайте результати голосування, щоб на наступних вибора знати ворогів демократії в обличчя. Це люди, які хочуть насадати диктатуру в Україні та контролювати зміст поки що вільного інтернету. Сьогоднішнє голосування —     це ще не остаточна перемога. Клептократи, які втрачають рейтинги через викриття їхніх корупційних схем, спробують і далі протиснути рішення з методички Путіна», — написав депутат Сергій Лещенко.

https://www.facebook.com/leshchenko.ukraine/posts/2039933199410671

Читати більше новин в Telegram

Що за законопроект?

Законопроект дає можливість проводити позасудове блокування сайтів. Він пропонує вважати частиною «технологічного тероризму» вчинення впливу на ухвалення рішень органами державної влади чи місцевого самоврядування.

Таким чином, СБУ надають право без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути вже не тільки рішення суду, а й рішення прокурора, слідчого, погоджене з прокурором, або рішення РНБО. Штраф для провайдерів — 1% річного прибутку, у разі повторного — 5%.

 

Детальніше про сам законопроект, його авторів та можливі негативні наслідки ухвалення можна прочитати тут.

 

Читайте також:

Роскомнагляд по-українськи. В Україні хочуть ввести інтернет-цензуру

#Fuck6688: Українці запустили флешмоб проти інтернет-репресій

Законопроект про інтернет-цензуру створили на піратському Microsoft Word

В Україні хочуть ввести позасудове блокування сайтів

5 загроз інтернет-свободі в Україні: Дослідження

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій