'
Читаєте зараз
Кому потрібне кіно, що змінює життя? Дискусія режисерів на Забороні разом з Docudays UA

Кому потрібне кіно, що змінює життя? Дискусія режисерів на Забороні разом з Docudays UA

Markiian Oliiarnyk
Кому потрібно кіно, що змінює життя? Дискусія режисерів на Забороні разом з Docudays UA
  • У п’ятницю, 4 лютого 2022 року, за сприяння Заборони та Docudays UA відбудеться дискусія кінорежисерів.
  • Темою розмови стане створення документального активістського кіно.
  • Хочемо, щоб ви і ми поділилися ідеями про те, кому потрібно кіно, що змінює життя.

4 лютого 2022 року відбудеться дискусія кінорежисерів навколо створення документального активістського кіно. Ключове питання: «Кому потрібне кіно, що змінює життя?». Дискусію проводить редакція Заборони разом з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA.

Заборона розповідає про те, як доєднатися до події та хто стане учасниками.


Учасники та учасниці дискусії 4 лютого від Заборони та Docudays UA

Олексій Радинський – автор фільму «Колір фасаду — синій» про архітектора та художника Флоріана Юр’єва, який створив будівлю «Літаюча тарілка», що у м. «Либідська» у Києві. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв включився в кампанію проти свавілля столичних забудовників, а Радинський це все документував. Фільм став переможцем відбору Civil Pitch у 2019 році, і згодом перетворився у повнометражну стрічку, яку відібрали на Роттердамський кінофестиваль.

Таїсія Кутузова – авторка документальної стрічки «Ти, бля, рота закрий!» про Сергія Чагарова, який з 15 років бореться з корупцією у своєму рідному селі Гатне під Києвом. Фільм став переможцем відбору Civil Pitch у 2019 році.

Аліна Горлова – режисерка, авторка документального фільму «Цей дощ ніколи не скінчиться», яка отримала більше десятка відзнак на міжнародних кінофестивалях, в тому числі переміг у конкурсі дебютів на головному європейському фестивалі документального кіно IDFA в Амстердамі. Також Аліна Горлова зняла фільм «Явних проявів немає», що підняв гостросоціальну тему ПТСР і стан жінок на війні.

Читати більше новин в Telegram

Оксана Іванців – продюсерка, засновниця мережі Arts&Rights. Виступила виконавчою продюсеркою кіноальманаху «Невидимий батальон» та фільму «Явних проявів немає» (реж. Аліна Горлова).

Модераторкою дискусії стане Катерина Сергацкова, головна редакторка Заборони, авторка документальної книги «Прощавай, Ісламська державо: лишається тільки майбутнє», авторка ідеї і співпродюсерка серії документальних відео-есеїв Підпалюй.

Доєднайтесь до дискусії «Кому потрібне кіно, що змінює життя?» на YouTube 4 лютого о 18:30. Аби не пропустити, підпишіться на канал Заборони, тут буде прямий ефір.

Раніше Заборона розповідала про те, що Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив конкурс Civil Pitch 2.0, який допоможе режисерам/-кам, правозахисникам/-цям і громадським активістам/-кам створити власне документальне кіно.

Проєкт, тема якого звучить як «Кіно, що змінює», відбувається вдруге і триватиме протягом наступних двох років. Заборона виступає головним інформаційним партнером Civil Pitch 2.0.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій