'
Читаєте зараз
Мода на мозаїки, чистоту та збереження міського простору. Що ми бачили на зйомках другого сезону Підпалюй у Чернігові

Мода на мозаїки, чистоту та збереження міського простору. Що ми бачили на зйомках другого сезону Підпалюй у Чернігові

Anastasiia Opryshchenko
Мода на мозаїки, чистоту та збереження міського простору. Що ми бачили на зйомках другого сезону Підпалюй у Чернігові

Заборона продовжує збирати кошти на другий сезон артпроєкту про чейнджмейкерів, активістів та активісток. Підпалюй — це історії про тих, хто сміливо змінює місто та культурний світогляд людей, надихаючи їх на інноваційні рішення. З частини зібраних коштів ми вже розпочали зйомки нового сезону влітку. Ми показували, що нас здивувало у Дніпрі, як це було у сонячному Бердянську та в індустріальному Запоріжжі. Тепер розповідаємо про Чернігів.


Перший сезон уже подивилися майже мільйон людей. Щоразу ми вирушаємо у нову подорож, аби розповісти про них — про звичайних українців. Ми розповідаємо про активістів, про чейнджмейкерів, про артистів. Ми досліджуємо історії тих, хто не боїться викликів. Проєкт вже змінив їхні життя та наші уявлення про Україну. Він допоміг артистам та спільнотам, які тільки почали свій шлях до покращення міста. Всі серії можна переглянути в плейлисті на нашому YouTube-каналі.

Ми думали, що Чернігів — це просто охайне місто з курганами та церквами. А от і ні! Чернігів — це туристичне місто з парками, скверами та людьми, які піклуються про наше майбутнє. Саме тут виникли урбаністичні проєкти, які відновлюють та бережуть міський простір. 

Тут сортують пластик та популяризують свідоме споживання. Місто змінюють дизайнери, архітектори, екоактивісти. Вони перетворюють невикористовуваний кампус на креативний хаб для творчої молоді. Або використану пляшку — на зручний кошик для фруктів. Люди створюють ці проєкти не задля винагороди, а тому, що мріють про чисту та відповідальну країну.

Ми теж мріємо, що про ці проєкти дізнається більше людей, які «підпалять» свої міста та серця. Але для цього нам потрібна ваша підтримка. Усі, хто допоможе проєкту, отримають 5 артдок-відео для YouTube і IGTV, 10 мультимедійних репортажів та 1 сезон подкасту.

Допомогти зі збором коштів можна за посиланням. Розповідайте про проєкт друзям, близьким або рекламодавцям — це пришвидшить випуск нового сезону. Також ми шукаємо чейнджмейкерів із Житомирщини та Криму. Якщо ви круті змінотворці або знаєте таких, пишіть нам на сайт та в соціальних мережах.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій