Читаєте зараз
Дивиться футбол, пише сценарій: Омбудсмен РФ розповіла, чим займається Сенцов

Дивиться футбол, пише сценарій: Омбудсмен РФ розповіла, чим займається Сенцов

Сергій Сурепін

Омбудсмен РФ Тетяна Москалькова повідомила, що український режисер Олег Сенцов знаходиться в хорошій емоційній формі і дивиться футбол. За її словами, політв’язень пересувається самостійно.

«У мене відбулася зустріч з Сенцовим, вона була досить тривалою, тривала близько години. Його стан здоров’я в цілому задовільний, але все одно залишається занепокоєння за розвиток подій, тому що йде 46-й день голодування, а це завжди вимагає великої уваги. Сенцов в хорошій емоційній формі, він ходить, цікавиться тим, що відбувається в світі, дивиться по телевізору в холі медсанчастини новини та футбол, пише сценарій для фільму», — розповіла Москалькова.

Що там українська омбудсмен?

28 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що відзначить День Конституції у Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ РФ). Омбудсмен поїхала до колонії, де перебуває політв’язень Олег Сенцов.

Денісова повідомила, що вона з 9-ї ранку знаходиться під виправною колонією номер 8. За її словами, кортеж Москалькової проїхав повз неї. Також Денісова розповіла, що бачила, як люди, які приїхали кортежем, ходять по території, а Тетяна Москалькова робить селфі. Разом з Денісовою до колонії приїхали журналісти, яких також не пускають.

Читати більше новин в Telegram

Коментар РФ

За словами прес-секретаря російського обмудсмена Олексія Зловєдова, Денісова прилетіла абсолютно самостійно, без узгодження і з уповноваженим з прав людини в РФ, і з відповідними структурами: «В зв’язку з цим спільне відвідування Сенцова двома уповноваженими не планується».

Як справи у Сенцова?

Український режисер голодує з 14 травня. Він вже був у санчастині колонії.

З чого все почалося?

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із цим затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані. Зараз Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій