'
Читаєте зараз
Moskva Russian Warship — Go F**k Yourself: У США випустили унікальну колекційну монету

Moskva Russian Warship — Go F**k Yourself: У США випустили унікальну колекційну монету

Markiian Oliiarnyk
Монета Острів Зміїний
  • Нова монета Білого дому присвячена українським героям, що боронили острів Зміїний.
  • У наборі — оксамитовий футляр і золотою печаткою та сертифікат автентичності.
  • Доставка в Україну та країни-члени НАТО повністю безкоштовна. Вона стартує 30 вересня 2022 року.

У Білому домі випустили унікальну колекційну монету на честь звільнення українського острова Зміїного. 20% прибутку з її продажів будуть спрямовуватися на допомогу українським жінкам та дітям. Родзинкою монети стала легендарна фраза, яка посилає російський корабель у всім відомому напрямку.

Заборона розповідає про унікальну сувенірну річ, випущену у США на підтримку України.


Монета «Острів Зміїний»: де та як придбати

Сувенірний магазин Білого дому 5 липня 2022 року презентував колекційну монету під назвою «Snake Island», присвячену героїчному опору українців у боях за Зміїний.

На монеті зображений сам острів, а на звороті міститься напис легендарної фрази українських захисників «Російський військовий корабель — іди нах*й», яка пролунала у перший день вторгнення РФ в Україну з вуст бійця гарнізону острова Зміїний. Англійською вона звучить як «Moskva Russian Warship — Go F**k Yourself».

Монета стала 34-ю у колекції «Глобальні історичні моменти американського та всесвітнього президентства», куди увійшла під номером 9. Її дизайн розробив художник Ентоні Ф. Джанніні.

Читати більше новин в Telegram

Вартість однієї складає $100, можна вже зараз оформити на неї передзамовлення на офіційному сайті. Доставка розпочнеться 30 вересня 2022 року, в Україну та країни-члени НАТО буде повністю безкоштовною. У наборі до кожної монети йтиме оксамитовий футляр із золотою президентською печаткою та сертифікат автентичності з номером видання. 

20% прибутку від продажу монети буде спрямовано на допомогу українським жінкам та дітям.

Колекційні поштові марки Укрпошти, випущені на честь героїв острова Зміїного, що передають зміст фрази «Російський військовий корабель — іди нах*й», 9 травня 2022 року, Львів, Україна. Фото: Leon Neal/Getty Images

Фраза про російський військовий корабель стала вірусною, особливо у перші дні вторгнення: люди були впевнені, що відважний гарнізон Зміїного загинув у бою з окупантами. Проте у березні 2022 року стало відомо, що разом з рятувальним судном «Сапфір» вони були взяті у полон. Згодом прикордонників вдалося звільнити через процедуру обміну військовополоненими.

Раніше Заборона розповідала про унікальну монету номіналом €2 зі словами «Слава Україні», розроблену українською біженкою, яку планують ввести в обіг в Естонії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій