'
Читаєте зараз
Нікчемний указ. Путін видаватиме паспорти РФ заручникам на півдні України

Нікчемний указ. Путін видаватиме паспорти РФ заручникам на півдні України

Markiian Oliiarnyk
Паспорт РФ горить
  • Володимир Путін наказав у прискореному режимі видавати російські паспорти мешканцям окупованих територій Херсонської та Запорізької областей України.
  • Подібне країна-агресорка проводить ще з 2019 року у захоплених районах українського Донбасу.
  • В МЗС України засудили указ Путіна і закликали міжнародну спільноту негайно запровадити ембарго на російську нафту.

Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про паспортизацію жителів тимчасово окупованих районів Запоріжжя та Херсонщини. Такий крок є незаконним та порушує ключові принципи міжнародного права. У Міністерстві закордонних справ України назвали це рішення юридично нікчемним і закликали партнерів зупинити Росію, яка без зупинки скоює злочини проти України.

Заборона розповідає про указ Путіна і реакцію українського МЗС.


Громадянство РФ на окупованих Запоріжжі та Херсонщині: указ Путіна

25 травня 2022 року президент Росії Володимир Путін підписав указ про надання громадянства жителям окупованих територій Запорізької та Херсонської областей України за спрощеною процедурою. Це доповнює текст документа, яким у квітні 2019 року Кремль спростив отримання паспортів РФ для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей. Зокрема, передбачається, що заявки від мешканців окупованих районів Херсонщини та Запоріжжя мають розглядатися не більше трьох місяців.

Зміни набули чинності з моменту підписання.

Видача російських паспортів українцям: реакція МЗС України

У Міністерстві закордонних справ України засудили указ Путіна про прийом у громадянство РФ мешканців Херсонської та Запорізької областей, назвавши його юридично нікчемним. Це рішення, зазначають в МЗС, вкотре доводить, що Росія прагне загарбати українські території і включити їх у своєї правове, політичне та економічне поле. 

Читати більше новин в Telegram

«Незаконна паспортизація на Херсонщині та Запоріжжі, так само як і в Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей, є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права… Указ президента Росії не матиме правових наслідків. Це рішення не вплине на приналежність мешканців тимчасово захоплених Росією територій до громадянства України», — йдеться у заяві МЗС України.

Також у відомстві закликали міжнародних партнерів прискорити ухвалення рішень про надання Україні озброєння, насамперед реактивних систем залпового вогню, а також негайно ухвалити шостий пакет санкцій ЄС, який включатиме ембарго на російську нафту.

Раніше Заборона розповідала про жахи, які відбуваються у російських фільтраційних таборах на тимчасово окупованих територіях України

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій