'
Читаєте зараз
Вивезли жінок та дітей: в закритих таборах Сирії ще лишилися українки

Вивезли жінок та дітей: в закритих таборах Сирії ще лишилися українки

Yevheniia Kostina
Евакуація з Сирії
  • 19 жовтня з Сирії в Київ прилетіла родина українців. Ще три родини повернули Україну 22 листопада.
  • В Міноборони запевняють, що з закритих таборів витягли всіх.
  • Тим часом десятки українців досі перебувають в Афганістані.

Українська влада планує п’яту евакуаційну операцію громадян України з території Сирійського Курдистану. Наразі жінки та діти чекають, поки в тих закритих таборах, де вони перебували, знімуть карантин через COVID-19.

Заборона розповідає про те, як проходить евакуація з закритих таборів Сирії і як не проходить — з Афганістану.


Евакуація з Сирії

19 жовтня 2021 року до Києва прибув літак з українською родиною (жінка та четверо дітей). Понад два роки вони перебували в таборі закритого типу «Родж» на півночі Сирії.

«Ми почали вивозити українців з квітня 2020 року. […] Планується фінальна (п’ята) операція з евакуації, після чого всі громадяни України будуть повністю евакуйовані з регіону північно-східної Сирії (Сирійський Курдистан)», — написала заступник міністра оборони України Ганна Маляр на своїй сторінці у Facebook. За її словами, наразі в Сирії залишається 11 родин громадян України. Всі вони вивезені з табору «Аль Холл», підготовлені до евакуації, але перебувають на карантині.

В ексклюзивному коментарі Забороні координаторка об’єднання родичів за повернення дітей із Сирії Фатіма Бойко уточнила: «У таборах залишилося ще 10 жінок і 23 дітей. Сподіваємося забрати їх після карантину».

Читати більше новин в Telegram

UPD. 22 листопада в Україну повернули трьох українох з 11 дітьми. Українок разом із дітьми утримували в таборах закритого типу «Аль-Хол», повідомляє Офіс президента. Це найбільша група українців, яку вдалося повернути додому за весь час евакуацій із Сирії.

Евакуація українців з Афганістану

Тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Роман Недільський зазначив, що «успішна евакуаційна операція стала можливою завдяки добре скоординованій роботі МЗС, Міністерства оборони та інших відомств за дорученням президента України».

«Хочу запевнити, що всі, хто залишається в таборах, будуть повернуті, тому що для нас важлива доля кожного громадянина України, який перебуває за кордоном. Будь-хто, хто має український паспорт, – його безпека буде забезпечена, і всіх повернемо. Ми це демонстрували неодноразово. Ми повернули всіх, коли почалася пандемія COVID-19, ми повернули всіх з Афганістану та продовжуємо це робити. Так само всі сім’ї, які перебували в таборах, будуть повернуті в Україну», – наголосив Роман Недільський.

В той же час за даними Заборони, яка з перших днів захоплення влади в Афганістані екстремістами “Талібану” підтримує зв’язок з українцями, що потрапили у фактичну пастку, наразі в країні залишаються в очікуванні евакуації десятки громадян із синіми паспортами.

Раніше ми розповідали про два літаки, які мали забрати людей з Афганістану. Втім, таліби виявили, що деяким пасажирам роздали підроблені документи.

Як повідомляла Заборона, указом від 6 жовтня 2021 року президент України Володимир Зеленський звільнив Василя Серватюка, посла України в Таджикистані, який відповідав в тому числі і за Афганістан.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій