'
Читаєте зараз
Один із найгучніших процесів MeToo: Спейсі виправдали у справі про зґвалтування

Один із найгучніших процесів MeToo: Спейсі виправдали у справі про зґвалтування

Ilona Kivva
Автор:
  • Голлівудського актора звинувачували у дев’яти випадках сексуальних злочинів, які нібито сталися у період між 2001 і 2013 роками.
  • Він визнав, що мав статевий контакт з деякими заявниками, але запевнив, що виключно за їхньою згодою.
  • Після чотирьох тижнів засідань присяжні повністю виправдали знаменитість. Це остаточне рішення у справі, адже його ухвалила одна з найвищих судових інстанцій.

Позов у лондонському суді став однією із найгучніших справ, які виникли на хвилі руху MeeToo, який також дав поштовх для розслідувань проти Гарві Вайнштейна та R.Kelly. Він справив серйозний вплив на кар’єру Кевіна Спейсі. Численні підозри призвели до того, що Netflix виключив його зі свого політичного драматичного серіалу «Картковий будиночок», де він грав головну роль, а сцени з ним у фільмі «Всі гроші світу» були вирізані.

Заборона розповідає про вердикт Суду корони.

Засідання у суді Саутворка: рішення по Кевіну Спейсі

Один із чотирьох вищих судів Англії та Уельсу — Суд корони в Саутворку — виніс вирок у справі проти оскароносного актора, пише The Guardian.

Його звинувачували у 13 сексуальних злочинах проти чотирьох чоловіків: сім зґвалтувань, чотири непристойні напади, два випадки спонукання людини до сексуальних дій без згоди. Йому загрожувало довічне ув’язнення.

Судовий процес тривав чотири тижні. У його ході, а саме 19 липня 2023 року, чотири звинувачення в непристойному нападі були зняті через юридичні неузгодження, тож на фінальному засіданні розглядалися дев’ять пунктів. Спейсі не визнав себе винним за жодним з них і називав позови фінансовим вимаганням. 

Читати більше новин в Telegram

Актор розповів, що справді мав секс з частиною позивачів, але виключно за їх згодою. Один із епізодів нібито стався на вечірці у Елтона Джона. Співака було запрошено у якості свідка захисту — він мав підтвердити, чи справді Спейсі був присутнім на тому заході.

У результаті суд присяжних повністю виправдав знаменитість. Це остаточне рішення у справі, яку називають найгучнішою з тих, що були розпочаті на хвилі руху MeeToo (саме завдяки йому за ґрати посадили Гарві Вайнштейна та R.Kelly).

«Я думаю, що багато хто з вас може зрозуміти, що після того, що щойно сталося, мені є над чим подумати. Але я хотів би сказати, що я надзвичайно вдячний журі за те, що вони знайшли час, щоб ретельно вивчити всі докази та факти, перш ніж ухвалити рішення. Я також хочу подякувати персоналу в будівлі суду, охороні та всім тим, хто піклувався про нас щодня, моїй команді юристів — за те, що вони були тут щодня», — сказав Кевін Спейсі після оголошення вироку. 

Скандал навколо театру Олд Вік: що за історія

Обвинувачення у колективному позові було висунуто у травні 2022 року. Імена заявників проти актора не розголошують, адже згідно з британськими законами, вони мають право на довічну анонімність. Однак відомо, що всі інциденти нібито сталися у Лондоні та Глостерширі між 2001 і 2013 роками. У цей період Спейсі працював художнім керівником театру Old Vic у Лондоні. 

Прокурорка Крістін Агню говорила, що актор тоді регулярно використовував свою славу та владу, щоб домогтися сексуальних стосунків і уникнути відповідальності. Так, він нібито зайнявся оральним сексом з актором-початківцем після того, як той заснув або втратив свідомість у лондонській квартирі Спейсі. До знаменитості починаючий артист прийшов нібито за порадою, вони випивали. Інші чоловіки говорили, що він мацав їх за промежини без згоди.

Зазначимо, що численні підозри в сексуальних домаганнях суттєво вплинули на кар’єру Кевіна Спейсі. Так, Netflix виключив його зі свого політичного драматичного серіалу «Картковий будиночок», де він гра головну роль, а також його звільнили з ролі Дж. Пола Гетті у фільмі «Всі гроші світу».

Раніше Заборона розповідала про скандальну судову справу за участі Кевіна Спейсі та продюсерів «Карткового будиночка». Актор має виплати їм $31 000 000.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій