'
Читаєте зараз
Орбан прийшов на футбол з обурливим шарфом: чому Велика Угорщина розлютила сусідів

Орбан прийшов на футбол з обурливим шарфом: чому Велика Угорщина розлютила сусідів

Yevheniia Kostina
  • Очільник угорського уряду здійснив гучну провокацію: помилкою це не можна вважати, адже відео інциденту викладено на його сторінці у Facebook.
  • МЗС України та Румунії викликали послів для пояснень.
  • Сусідні країни вже неодноразово мали суперечки з Орбаном з приводу територій.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вчергове втягнув себе та країну у міжнародний дипломатичний скандал. Приводом (теж не вперше) стала Велика Угорщина, тобто держава, яка припинила існування в кордонах після Першої світової війни.

Заборона розповідає про інцидент за участі одіозного друга Путіна та про реакцію сусідніх з Угорщиною країн.


Орбан потрапив у скандал із шарфом

21 листопада прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан з’явився в роздягальні збірної перед футбольним матчем між Угорщиною і Грецією. Він позував перед камерами з шарфом, на який нанесено карту Великої Угорщини, тобто з частинами сусідніх держав, пише Spiegel.

«Безвідповідальна поведінка Віктора Орбана, який з’явився з шарфом із картою Великої Угорщини. Це ревізіоністський жест, який ставить Орбана поруч із Путіним, який також мріє змінити кордони. Орбан повинен відповідати за такі дії, несумісні зі статусом члена сім’ї ліберальних демократій», – зазначив румунський депутат Європарламенту Алін Мітуца. Румунське МЗС передало угорському послу несхвалення такої поведінки.

Міністерство закордонних справ України терміново викликало угорського посла для пояснення поведінки їхнього прем’єр-міністра та вибачень. «Пропагування в Угорщині ідей ревізіонізму не сприяє розвитку українсько-угорських відносин. До МЗС України буде запрошений угорський посол, до відома якого буде доведено неприйнятність вчинку Віктора Орбана. Очікуємо на офіційні вибачення угорської сторони та спростування зазіхань на територіальну цілісність України», — написав на Facebook речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати більше новин в Telegram

Після доби обурення в соцмережах на Фейсбуці Орбана з’явився допис, що футбол — це не політика.

Давайте не бачити того, чого немає. Всі угорські команди збірної Угорщини, де б вони не жили!

Карта Великої Угорщини: кордони

Орбан вже не вперше робить закиди щодо Великої Угорщини. У 2020 році він опублікував фотографію глобуса, де також були кордони Королівства Угорщина до Першої світової війни. За часів його урядів постійно розгорялися суперечки щодо прав етнічних угорців у країнах-сусідках, а також щедро роздавалися угорські паспорти на їхніх територіях, в тому числі і в Україні.

Мирні договори, що були підписані після закінчення Першої світової, повністю переосмислювали державний устрій Європи. Поразка Австро-Угорщини дала можливість для національностей, що довгий час були під монархією, нарешті створити свої власні національні держави.

Тож ідея Великої Угорщини являє собою імперські прагнення угорців повернути кордони, які були до Першої світової. За Тріанонською угодою, укладеною 4 червня 1920 із союзними державами Антанти, країна отримала на 72% менше території разом з близько двох третин мешканців, з яких майже п’ять мільйонів були угорцями. Всі ці території разом з населенням відійшли до сусідніх країн — Румунії, України, Словаччини, Сербії, Австрії, Хорватії та Словенії. Найбільше земель отримала Румунія. І хоча вважається, що там більшість неугорського населення, Орбану і його прихильникам не йде з голови ідея якщо не про возз’єднання, то про автономію колишніх територій.

Раніше Заборона розповідала про перемогу партії Орбана на квітневих парламентських виборах в Угорщині. Лідер партії Фідес через півтора місяця після повномасштабного вторгнення РФ в Україну назвав Зеленського супротивником за критику щодо блокування постачання зброї.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій