Південна Корея першою в світі поставить лазерне ППО: як випередила Україну (так, у нас теж буде)
- Один постріл з новітнього озброєння коштуватиме менш ніж $2.
- Зброю під назвою StarWars project розгорнуть вже у 2024 році.
- Південна Корея довгий час підіймала в повітря винищувачі, щоб збивати дрони з КНДР.
Сеул розгорне лазерну зброю не просто, щоб полегшити збиття ворожих дронів. Це ще й суттєво здешевить цей процес. Експеримент може стати прецедентом, адже такі системи поки в основному перебувають в розробці. А от взяття на озброєння супроводжується низкою проблем, саме тому Велика Британія має намір протестувати свої лазерні ППО в Україні.
Заборона розповідає про StarWars project.
Проєкт Зоряних війн: план Сеула
Південна Корея вже у 2024 році розгорне лазерну зброю, якою знищуватиме північнокорейські безпілотники. Таким чином вона стане першою країною у світі, яка використовує таку зброю в армії, пише Reuters.
Систему ППО під назвою «Проєкт Зоряних війн» (StarWars project) південнокорейські військові розробили спільно з компанією Hanwha Aerospace спеціально для знищення безпілотників. Її характеризують як ефективну й дешеву, але водночас тиху та непомітну. Один постріл коштує лише $1.45, що суттєво дешевше за вартість ракети для протиповітряної оборони чи за ціну, в яку обходиться зліт винищувачів.
Лазерна зброя збиває безпілотники, спалюючи двигуни або інше електрообладнання променями світла протягом 10-20 с, пояснив речник Агентства з закупівель озброєння Південної Кореї.
Читати більше новин в Telegram«Наша країна стає першою в світі, яка розгортає й використовує лазерну зброю, і можливості нашої армії реагувати на провокації безпілотників Північної Кореї будуть ще більше зміцнюватися. Це зміна правил на майбутньому полі бою», — заявили в агентстві.
Додамо, що КНДР у грудні 2023 року атакувала Південну Корею п’ятьма безпілотниками. Щоб їх збити, військовим довелося підіймати в повітря винищувачі.
Лазерна ППО: у чому недоліки
Про лазерну зброю як порівняно недорогий спосіб збивати повітряні цілі говорили неодноразово, утім широкого застосування така техніка немає. Чи не найбільшого прогресу в розвитку лазерних систем озброєння досягнули в США. Так, есмінець класу Arleigh Burke USS Preble з 2022 року вже оснащений 60-кіловатною установкою HELIOS, яка здатна знищувати та пошкоджувати малі човни та малі дрони, а також засліплювати оптичні датчики на ворожих літаках і кораблях. Однак під час протидії єменським хуситам в Червоному морі лазерну зброю не використовували.
У квітні 2024 року Велика Британія пообіцяла надати Україні лазер протиповітряної оборони Dragonfire. І це при тому, що наразі ця система досі перебуває в розробці, хоча вперше її випробували у січні 2024, а її розгортання призначено до 2027 року. Один постріл з Dragonfire британці оцінювали в $13.
Попри дешеві постріли, Використання лазерної зброї залишається великою рідкістю через її габарити. Ще одна проблема — обслуговування: якщо енергетичні установки вийдуть з ладу, ремонт у теорії буде складним та тривалим процесом.
Раніше Заборона розповідала про умови, за яких Південна Корея допоможе Україні зброєю. Якщо коротко — то це залежить від співпраці КНДР з Росією.
Читати більше новин в Telegram