Читаєте зараз
Роскомнадзор вимагає від Заборони видалити україномовний матеріал: цікаві подробиці

Роскомнадзор вимагає від Заборони видалити україномовний матеріал: цікаві подробиці

Yevheniia Kostina
  • ІА «Заборона Медіа» отримала лист від Роскомнадзору.
  • Федеральна служба країни, що здійснює терор в Україні, вимагає прибрати з сайту україномовний матеріал про рецепти коктейля Молотова.
  • Головна редакторка Заборони Катерина Сергацкова зазначила, що «російська вбивча цензура рано чи пізно буде знищена нашими Джавелинами вільного світу».

Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку інформаційних технологій і масових комунікацій Росії (Роскомнадзор) пригрозила українському інформаційному агентству «Заборона Медіа» забороною на території РФ. Уникнути покарання можна, якщо видалити з сайту матеріал про коктейлі Молотова, написаний українською мовою.

Лист з відповідними вимогами отримано на електронну пошту Забороною та хостінгом. Звісно, Заборона не буде виконувати вказівки Роскомнадзору.


Лист Забороні від Роскомнадзору

26 квітня 2022 року Заборона отримала листа від Федслужби з нагляду у сфері зв’язку інформаційних технологій і масових комунікацій РФ.

«Надсилається повідомлення про внесення до «Єдиного реєстру доменних імен, покажчиків сторінок сайтів у мережі «Інтернет» та мережевих адрес, що дозволяють ідентифікувати сайти у мережі «Інтернет», що містять інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено» наступне: 

https://zaborona.com/yak-zrobiti-koktejl-molotova-osnovni-reczepti-ta-lajfhaki/», — йдеться в заяві (скріншот нижче).

Читати більше новин в Telegram

Отже Роскомнадзор вніс в свій реєстр неугодних україномовну версію матеріалу: «Бандерівське смузі» для путінських друзів. Як зробити коктейль Молотова — основні рецепти та лайфхаки». Він був опублікований на Забороні 27 лютого, в перші дні повномасштабного нападу Росії на Україну.

Цікаво, що рівно за два місяці україномовна версія цієї статті набрала лише 4 726 унікальних перегляди, з них з території РФ — 37. Набагато більше переглядів (30 000+) отримала англомовна версія, яка чомусь не викликала в Роскомнадзора заперечень.

Дані Google Analytics за період 27.02.—27.04.2022 матеріалу на Забороні: «Бандерівське смузі» для путінських друзів. Як зробити коктейль Молотова — основні рецепти та лайфхаки

«Ситуація виглядає комічно, адже орган цензури окупантів Роскомнадзор вимагає від українського медіа видалити текст українською мовою. Чому не вимагати того ж самого від британської чи китайської преси? А те, що їх турбує саме стаття про те, як приготувати коктейль Молотова, звучить як анекдот. Проте я вважаю, що це також і сигнал для української преси — що Росія намагається втручатися в український інформаційний простір, присвоїти його — так, ніби росіяни мають на нього якесь право», — коментує історію співзасновниця-головна редакторка Заборони Катерина Сергацкова.

«У разі неприйняття провайдером хостингу та (або) власником сайту заходів щодо видалення забороненої інформації та (або) обмеження доступу до сайту в мережі «Інтернет», буде прийнято рішення про включення до єдиного реєстру мережної адреси, що дозволяє ідентифікувати сайт у мережі «Інтернет» таким, що містить інформацію, поширення якої у Російської Федерації заборонено, а доступом до нього буде обмежений»,  — йдеться у листі російського органу цензури.  

Скріншот листа від Роскомнадзора Забороні (26.04.2022)

«Текст ми видаляти, звісно, не будемо. Росіяни змушують журналістів і редакторів на тимчасово окупованих териториях співпрацювати з ворогом, беручи в заручники їхніх рідних. Вони стріляють у вишки Суспільного мовлення і вбивають журналістів в зоні військових дій. Але їхня вбивча цензура рано чи пізно буде знищена. Знищена нашими Джавелинами вільного світу», — підкреслила Катерина Сергацкова.

Нагадаємо, що в Україні заснований Фонд термінової підтримки для журналістів та активних громадян 24.02., який покликаний надати тим, хто працює в полі, необхідний захист. Наразі адміністративні та фінансові операції фонду обробляє команда Zaborona Media Europe в Естонії та SaintJavellin в Канаді.

Раніше Заборона писала про принципове рішення редакції не публікувати матеріали (ані новини, ані великі формати) російською мовою.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій