'

США критикує удари дронів по російських НПЗ: чи дійсно це загрожує стрибком цін на нафту

Анастасія Могилевець

Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін попередив, що атаки України на російські нафтопереробні заводи можуть вплинути на світові енергетичні ринки, пише Bloomberg.

«Ці атаки можуть мати наслідки для глобальної енергетичної ситуації. Україні краще йти по тактичних і оперативних цілях, які можуть безпосередньо вплинути на поточну боротьбу», – сказав Ллойд Остін.

Заяву засудив сенатор-республіканець Том Коттон, який звинуватив адміністрацію Джо Байдена в перешкоджанні ефективним діям України з політичних міркувань. Посадовці уникають підвищення ціни на газ напередодні президентських виборів у США 2024 року, додав сенатор.

Україна скорочує постачання палива військовим РФ та доходи від експорту, який Москва використовує для фінансування війни. Влучання безпілотників по підприємствах противника вже призвели до зупинки близько 14% загальних потужностей Росії з переробки нафти.

Крім того, у березні 2024 року Росія посилила імпорт пального з Білорусі, щоб подолати ризик дефіциту на своєму внутрішньому ринку. У першій половині місяця показник імпорту досяг майже 3 000 тонн. Для порівняння, у лютому імпортували 590 т, а в січні поставок не було взагалі.

Адміністрація Байдена присвячує багато уваги боротьбі з інфляцією, пише Bloomberg, включно із цінами на бензин для американських споживачів. Українські економісти зазначають, що удари по російських нафтозаводах дійсно впливають на вартість, проте лише у самій Росії та сусідніх країнах. США та Європа не залежать від російського пального, розповів Забороні координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетьман.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій