Читаєте зараз
Тепер остаточно? Стало відомо, хто поїде від України на Євробачення-2022  замість Alina Pash

Тепер остаточно? Стало відомо, хто поїде від України на Євробачення-2022  замість Alina Pash

Iryna Troian
Автор:
Kalush Orchestra
  • 16 лютого Суспільне оголосило, що переможниця українського Нацвідбору на Євробачення-2022 Alina Pash не представлятиме Україну.
  • Причина — співачка подала недостовірну інформацію щодо своєї поїздки до Криму у 2015 році.
  • Замість неї на пісенному конкурсі в Турині у 2022 році Україну представить гурт Kalush Orchestra.

На 66-пісенний конкурс Євробачення-2022, яке відбудеться в італійському місті Турин, від України поїде гурт Kalush Orchestra. Таке рішення було ухвалено 22 лютого після низки скандалів навколо українського Національного відбору на пісенний конкурс та дискваліфікації Alina Pash.

Заборона розповідає про рішення Суспільного замінити представника України та про те, що сказали про це Kalush Orchestra.


Гурт Kalush Orchestra поїде на Євробачення-2022

22 лютого на засіданні Організаційного комітету Національного відбору на участь у Євробаченні-2022 ухвалили рішення про те, що гурт Kalush Orchestra, представлятиме Україну на міжнародному пісенному конкурсі у Турині. Музичний гурт погодився.

«Ми вдячні кожному, хто підтримував нас під час фіналу Нацвідбору на Євробачення-2022 та віддав нам перше місце в SMS-голосуванні. Обіцяємо кожному українцю, що виправдаємо ваш вибір. У важкі часи для нашої країни ми повинні знову заявити про себе на весь світ. Тому ми готові гідно представити Україну перед усією Європою», — розповів вокаліст колективу Олег Псюк.

12 лютого 2022 року під час проведення фіналу українського Національного відбору гурт посів друге місце. Він отримав 8 балів від глядачів та 6 балів від суддів, а загалом набрав 14 балів. 

Читати більше новин в Telegram

Раніше Заборона писала, що Kalush Orchestra — паралельний проєкт українського реп-гурту Kalush, який заснували у 2021 році. На відміну від основного колективу, утвореного у 2019 році, Kalush Orchestra ставить акцент саме на репі із фольклорними мотивами та українською автентичністю. На Євробаченні-2022 у Турині гурт виступатиме із піснею Stefania. 

«Чому пісня Stefania називається саме так? Бо мою маму звати Стефанія — пісню я присвятив своїй мамі. Вона, напевне, не очікувала такого і ще навіть про це не знає. В нас з мамою, можливо, не завжди були найкращі стосунки, але я багато чого теплого хотів би їй сказати», — розповів про композицію учасник гурту Олег Псюк. 

Скандали українського Нацвідбору на Євробачення-2022

Як розповідала Заборона, 16 лютого після перемоги у фіналі українського Нацвідбору Alina Pash відмовилась представляти Україну на Євробаченні-2022. Виявилось, що її команда подала фальшиву довідку Суспільному, яка нібито мала підтвердити законність поїздки Alina Pash до Криму у 2015 році. 

Того ж дня Суспільний мовник дискваліфікував співачку навіть без її відмови.

«Пункт 3.4. Правил Національного відбору на участь у Пісенному конкурсі Євробачення–2022 передбачає, що у разі встановлення Суспільним факту подання учасником недостовірної інформації або приховування інформації чи інших істотних обставин щодо учасника, Суспільне має право припинити участь у Відборі учасника в будь-який час. 

Підставою для прийняття такого рішення Оргкомітетом стала офіційна відповідь Державної прикордонної служби від 16.02.2022 року щодо недостовірності інформації, яка була надана Суспільному», — повідомила прессслужба мовника.

Крім цього, після скандального українського Нацвідбору гурт Kalush Orchestra звинуватив Суспільне у фальсифікації з голосуванням, про які детально розповідала Заборона. 

«Можу сказати, що мій хороший виступ не залежить від Суспільного. І я дуже радий, що в Італії організовує Євробачення не Суспільне, тому я буду представляти Україну, а не Суспільне», — згодом повідомив соліст колективу Олег Псюк в інтерв’ю Радіо НВ

Раніше Заборона розповідала про те, які українські пісні потрапили до рейтингу найкращих в історії міжнародного пісенного конкурсу Євробачення. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій