'

Трампа визнали сексуальним насильником, але не ґвалтівником

Іван Скорина
  • У 1996 році 45-й президент США заманив Джин Керолл до роздягальні магазину одягу: вона чинила опір, але його не зупинило.
  • Дев’ять присяжних після цивільного процесу вирішили, що Трамп не зґвалтував, але визнали його відповідальним за наклеп на неї. Адвокати подаватимуть апеляцію.
  • У квітні 2023 року його заарештували по іншій справі — щодо махінацій з документами, пов’язаних із приховуванням його сексуального життя.

Суд стосується цивільної справи, тому одіозний республіканець понесе лише фінансову, а не кримінальну відповідальність. Тепер Дональд Трамп має виплатити своїй жертві $5 млн компенсації. Це перший кейс в серії звинувачень, в якому чоловіка засудили за сексуальне насильство. 

Заборона розповідає про суд за участі Трампа. 


Зґвалтування Джин Керолл: вирок суду

Нью-йоркський суд 9 травня 2023 року визнав, що Дональд Трамп вдався до сексуального насильства над письменницею Джин Керолл за 27 років до цього. Насильство відбулося в роздягальні магазину одягу, в якому жінка тоді працювала консультанткою, пише The Guardian.

Вирок вперше юридично визнає президента США сексуальним хижаком. Але оскільки це результат цивільної, а не кримінальної справи, Трамп понесе лише фінансову відповідальність. Журі присудило письменниці $5 млн компенсації: $2 млн за насильство та $3 млн за наклеп: насильник публічно звинувачував жінку в брехні. 

Суддя констатував, що Трамп піддав Керролл сексуальному контакту без згоди із застосуванням сили (sexual abuse), але не визнав факту зґвалтування (rape).

Читати більше новин в Telegram

Позивачка назвала це саме зґвалтуванням і розповіла деталі. У 1996 році Трамп прийшов у магазин Bergdorf Goodman і попросив її про допомогу: підібрати білизну у подарунок. Консультантка зайшла у приміщення, чоловік закрив двері та різко відштовхнув її до стіни. «Ситуація вийшла абсолютно гнітючою. Він нахилився і стягнув мої колготки. Я відштовхувала його. Було цілком зрозуміло, що я не хочу, щоб щось трапилося», — стверджує Керолл. 

Сам Трамп повідомив, що взагалі не знає, хто ця жінка. При цьому раніше він переплутав її зображення з фото ексдружини Марли Мейплз. Адвокати відповідача висміяли справу як фальшиву та заявили, що мають намір подати апеляцію та виграти.

Твіт юриста та критика Трампа Джорджа Конвея, який заохочував Керролл подати до суду

Позов проти Трампа: порнозірка Стормі Деніелс і модель Карен Макдугал

4 квітня 2023 року 45-го президента заарештували в залі кримінального суду Нью-Йорка (лише на дві години) за підробку документів першого ступеня з метою приховування компромату та незаконної діяльності. Справу відкрили, коли стало відомо про те, що фігурант виплатив Стормі Деніелс $130 000 за приховування їх роману. 

Під час передвиборчої кампанії Трампа 2016 року порнозірка запропонувала ЗМІ купити її відверту розповідь про стосунки з ним ще у 2006 році. Про це дізналася команда політика, після чого адвокат Майкл Коен заплатив Деніелс за мовчання. Сам факт оплати не є протизаконним, однак з’ясувалося, що Коен взяв гроші з власних рахунків, а потім отримав компенсацію від компанії Trump Organisation. Додатково йому дали премію, тож повернена сума склала $420 000, а сама фірма провела кошти як судові витрати.

За словами прокурорів, це є фальсифікацією ділової документації та порушенням законів про фінансування передвиборчої кампанії. У 2018 році Коен визнав свою провину в суді та відсидів термін у федеральній тюрмі. У клопотаннях прокуратури також згадували й самого Дональда Трампа, який, ймовірно, мав знати про домовленості. Однак тоді звинувачень йому не висунули. 

За такою ж схемою, через підставну компанію, наближені до експрезидента люди заплатили $150 000 іншій жінці, яка стверджувала, що мала сексуальні стосунки з політиком (судячи з обвинувачення, йдеться про модель Playboy Карен Макдугал). Ще $30 000 передали колишньому швейцару готелю Trump Tower, щоб він не розповів про нібито позашлюбну дитину Трампа. Загалом у висновку прокуратури 2023 року містяться 34 пункти щодо подібних кейсів підробки документів, що, як правило, класифікуються лише як провина та не тягнуть за собою кримінальної відповідальності. Проте прокуратура може посилити звинувачення, якщо вважає, що документи підробили, щоб приховати інший злочин. Тож шанс, що скандального республіканця відправлять до в’язниці, є, але найімовірнішим результатом цього судового процесу буде штраф. 

Раніше Заборона розповідала про президентські вибори у США 2024 року та перспективи Дональда Трампа потрапити на другий термін.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій