'
Читаєте зараз
У вбивстві Катерини Гандзюк нарешті поставлена крапка

У вбивстві Катерини Гандзюк нарешті поставлена крапка

Анастасія Бодюл
  • 31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк облили кислотою.
  • Через 2.5 місяці дівчина померла в лікарні — розірвався тромб.
  • Виконавців злочину засудили в 2020 році.

Влітку 2018 року колишня радниця міського голови Херсона звинуватила чиновників у незаконних оборудках з Олешківським лісом. Саме ця корупційна схема вважається основним приводом для вбивства Гандзюк.

Заборона розповідає про резонансну справу, яка тягнулася п’ять років. Новина доповнюється.


Вбивство Катерини Гандзюк: вирок замовникам

Дніпровський суд Києва визнав ексглаву Херсонської облради Владислава Мангера та помічника депутата цієї ж облради Олексія Левіна винними в організації нападу на херсонську громадську діячку Катерину Гандзюк. 26 червня суддя дала обом до 10 років.

За публічного обвинувачення Офісу генпрокурора колишніх голову та помічника депутата Херсонської обласної ради визнано винними у замовленні та організації вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинив смерть Катерини Гандзюк (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 КК України).

Фото: Hromadske

«Прокурори просили максимально можливе покарання обом – 10 років позбавлення волі. Суд погодився з доводами та позицією прокурорів та призначив їм покарання у виді 10 років увʼязнення. А також стягнути на користь потерпілих по 5 млн грн моральної шкоди», — йдеться в повідомленні генпрокуратури.

Читати більше новин в Telegram

Замах на активістку в Херсоні: 2018 рік

Громадську діячку та колишню радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк облили кислотою зранку 31 липня 2018 року біля будинку, де вона жила. Жінку доправили в реанімацію з 40% опіків тіла, на неї вилили близько літра рідини.

Катерина Гандзюк в лікарні. Фото: Масі Наєм

«Вийшла, мене облили. Відчула щось тепле. Потім зрозуміла, що одяг почав плавитися. Додому не могла піти. Перехожі намагалися промити водою», — розповіла Катерина вже в лікарні. Зі слів водія, волосся та одяг Гандзюк диміли від роз’їдання кислотою. 40% її тіла було уражено хімічними опіками. Згідно з висновком судово-медичної експертизи, вони призвели до розвитку гострої ниркової, гострої печінкової, гострої дихальної недостатності.

За три тижні до своєї смерті Гандзюк заявила, що напад на неї замовив тодішній голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер. Причиною були слова активістки про підпал Олешківського лісу на Херсонщині — вона розповіла, що ліс спеціально палять для безперешкодного списання і продажу. Пізніше прокурори назвуть в обвинувачуванні мотивом ‘на ґрунті особистої неприязні’.

Катерина Гандзюк. Фото зі сторінки в Фейсбуці

«На початку серпня 2018 року помічник депутата Херсонської облради, діючи з відома та за дорученням голови облради, під час особистої зустрічі сплатив Торбіну обіцяні для співучасників $4 500. Ще $500 надали раніше як завдаток», — розповіли в Генпрокуратурі.

У червні 2019 року суд визнав винними та призначив покарання членам групи нападників: Сергію Торбіну (організатор нападу) — 6.5 років, Микиті Грабчуку —  шість, Володимиру Васяновичу та В’ячеславу Вишневському — по чотири, Віктору Горбунову — 3 роки позбавлення волі. За заздалегідь не обіцяне приховування злочину у жовтні 2020 року суд виніс вирок Ігорю Павловському (помічник народного депутата сьомого скликання від УДАРу Паламарчука). Він надав транспорт виконавцям та приховав інформацію про злочин від правоохоронних органів.

Помічник депутата облради Олексій Левін, якого обвинувачували в організації нападу, переховувався від слідства за кордоном, його затримали 2020 року у Болгарії. Він змінив зовнішність, ідентифікувати вдалося лише за відбитками пальців. Підозрюваного у замовленні нападу Владислава Мангера взяли під варту у червні 2020 року.

Раніше Заборона розповідала про напад на журналістів під час запису інтерв’ю з головою державного Укрексімбанку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій