'
Читаєте зараз
Білоруська церква хоче автономії від РПЦ

Білоруська церква хоче автономії від РПЦ

Сергій Сурепін

Білоруська автокефальна православна церква підтримує надання томосу УПЦ і також має на меті офіційно отримати статус автокефалії. Про це розповів першоієрарх Білоруської автокефальної православної церкви (БАПЦ), архієпископ Святослав Логін в інтерв’ю Радіо Свобода.

  • Автокефалія – статус помісної церкви як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом. Автокефальна Церква не є ні ієрархічно, ні адміністративно частиною іншої Православної Церкви, а є самокерованою частиною Вселенської Православної Церкви.

«Ми, звичайно, підтримуємо це рішення. Наша мета – також легалізуватися в Білорусі і офіційно отримати статус автокефалії. Історично ми маємо багатовікову православну традицію. У минулому столітті наша церква робила реальні кроки для того, щоб отримати автокефалію і щоб її визнали», – розповів Логін.

Читайте також: УПЦ КП готова прийняти усіх архієреїв УПЦ МП в нову помісну церкву

Також архієпископ пояснив, що українська церква й білоруська в минулому мали єдину митрополію – церква в Білорусі починалася з Київської митрополії: «Пізніше це була Києво-Литовська митрополія з центром у Новогрудку – вона була знищена Московською церквою. І донині Москва робить усе, щоб Українська і Білоруська церкви автокефалії не отримали».

Читайте також: Томос як вундерваффе: Колонка Леоніда Швеця

Читати більше новин в Telegram

За його словами, для того, щоби білоруське православ’я отримало автокефальний статус, на це має бути бажання вірян і влади. Також архієпископ висловив надію, що надання автокефалії УПЦ вплине і на БАПЦ, адже після визнання української церкви, наступною має бути білоруська.

Читайте також: Українські політики хочуть створити помісну церкву

Логін переконаний, що  для того щоби держава була духовно незалежною, має бути незалежність церкви, тому держава в цій незалежності має бути зацікавлена: «При нинішній владі процеси легалізації білоруської церкви в Білорусі, її подальше зростання і отримання автокефалії навряд чи можливі. Нинішня влада і економічно, і політично, і духовно підпорядкована Москві».

 

Читайте також:

«З божою поміччю». Українські політики хочуть створити помісну церкву. Детально

Томос як вундерваффе: Колонка Леоніда Швеця

РПЦ погрожує Україні «дуже жорсткою відповіддю» за автономію УПЦ

УПЦ КП готова прийняти усіх архієреїв УПЦ МП в нову помісну церкву

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій