Читаєте зараз
Уряд озвучив три сценарії звільнення Донбасу

Уряд озвучив три сценарії звільнення Донбасу

Сергій Сурепін

Керівництво України розглядає три основні варіанти деокупації Донбасу. Про це розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Перший сценарій

За словами Гримчака, «перший сценарій – це чисто військова операція. Попри всі зовнішні умови віддається команда». Він зазначив, що минулого року керівник Генерального штабу пан Муженко в одному зі своїх інтерв’ю сказав, що армія України готова протягом двох тижнів повністю звільнити територію ОРДЛО. Гримчак додав, що «єдине, на що ми не можемо відповісти сьогодні у своїх планах, це те, якими силами і засобами назустріч нашій армії вдарить РФ». Тому це – найменш вірогідний сценарій розвитку подій.

Інші два сценарії

Інші два сценарії – аналогічні хорватським, які задіяли під час війни у Югославії. У Хорватії були Сербська Країна і Східна Славонія. Перша була звільнена військовим шляхом – в ході операції хорватської армії, друга – залишилася в казармах і не пішла назустріч хорватській армії. Тоді Мілошевіча [колишній президент Союзної Республіки Югославія] поставили в такі умови, за яких він дав гарантії, що його армія не буде втручатися у військовий конфлікт.

Читати більше новин в Telegram

Заступник міністра додав, що «іншій варіант, який був застосований у Східній Славонії, ми сьогодні розглядаємо як основний». За його словами, це «введення миротворчої місії, якій передує вивід іноземних військ, вивід російських найманців».

«Має відбутися роззброєння бойовиків, створення міжнародної перехідної адміністрації для передачі цих територій під контроль України», – додав Гримчак.

 

Читайте також:

Україна отримала американські ракети

Українську армію назвали найсильнішою в Європі

Понад тисяча ветеранів АТО наклали на себе руки

Фонд Девіда Лінча допомагатиме ветеранам АТО

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій