Справа Гандзюк. В офіс активістів приїхала поліція. Тепер відомо, чому
У ніч на 13 листопада в сквот «Речовий доказ» (Київ), який використовує як офіс ініціатива «Хто замовив Катю Гандзюк?», приїжджала поліція. Активісти пов’язали це із затриманням колишнього помічника депутата Верховної Ради Миколи Паламарчука (БПП) Ігоря Павловського.
«Поліція не могла затримати його три місяці, поки справу не передали в СБУ. Ми пов’язуємо затримання Павловського й атаку поліції на сквот, який слугував за організаційний простір для нашої ініціативи. Ми не вважаємо це збігом і розцінюємо як спробу тиску на ініціативу і свідоме створення складнощів нашій роботі», – заявили активісти.
Журналістка Наталія Седлецька повідомила, що в галереї-сквоті «Едукаторіум» на вулиці Рейтарській митці та художники, які понад два роки розбудовували відкритий творчий осередок, опинилися на межі виселення: «Їм вимикали світло, і тут з’явилися нібито нові орендарі. Кажуть, уклали з власником новий контракт на оренду всього другого поверху, хоча документів не показали. Вони ж написали заяву в поліцію – поскаржилися на митців, які виселятися не збираються, бо в них іще діє свій контракт на оренду. Це протистояння вже переросло в дещо набагато більше за боротьбу художників за одне приміщення».
Коментар поліції
Приїзд поліції в сквот «Речовий доказ» пов’язаний не зі справою про вбивство активістки, а лише з конфліктом орендарів. Про це повідомила речниця поліції Києва Оксана Блищик: «Щодо подій навколо сквоту «Речовий доказ»: вчора ввечері правоохоронці отримали виклик про те, що за вказаною адресою виник конфлікт».
Читати більше новин в TelegramНа місце події виїхала слідчо-оперативна група Шевченківського управління. Вона наголосила, що жодних інших слідчих дій у вказаному приміщенні правоохоронці не проводили: «На місці поліцейські з’ясували також, що в одній із кімнат, зданій в оренду, жінка облаштувала кав’ярню, у якій згодом почала реалізовувати алкоголь. Правоохоронці вилучили 15 пляшок алкоголю різних видів і склали на жінку протокол за ст. 156 КУпАП».
Коментар юриста
Юрист Масі Найєм (друг убитої Гандзюк) підтвердив цю версію подій. За його словами, ввечері 12 листопада, він із друзями, дійсно був у «Речовому доказі». На таких зустрічах вони обговорювали питання, пов’язані зі смертю Гандзюк – як то підтримка рідних чи бюрократичні питання.
Нагадаємо, 31 липня на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк вилили близько літра кислоти. Вона отримала хімічні опіки 30% тіла. 4 листопада Гандзюк померла в лікарні. 7 листопада її поховали в Херсоні.
Читайте також:
Справа Гандзюк. Суд заарештував екс-помічника нардепа від БПП Паламарчука
Дике поле Каті Гандзюк. 9 днів з дня смерті херсонської активістки
«Здохнеш як Гандзюк». Що спільного між цією фразою, Врадієвкою та нинішнім керівництвом МВС
Її поховали. Як у Херсоні прощалися з Катею Гандзюк
Люди виють. Як смерть Каті Гандзюк перетворює нас в «ми»
Названа причина смерті радниці мера Херсона Катерини Гандзюк
Померла радниця мера Херсона Катерина Гандзюк. Влітку її облили кислотою
Замовники вбивства Гандзюк можуть уникнути покарання. Так вважає її адвокат