Читаєте зараз
«Список 47»: СБУ відкрило кримінальне провадження проти «Страна.ua»

«Список 47»: СБУ відкрило кримінальне провадження проти «Страна.ua»

Сергій Сурепін

СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення списку з 47 журналістів, на яких нібито готувався замах разом із Бабченко, повідомляє прес-служба СБУ.

Раніше цей список опублікувало видання «Страна.ua». Заступниця головного редактора видання «Страна» Світлана Крюкова відмовилася повідомляти, від кого видання отримало цей список. Після заяви СБУ вона розповіла наступне: «СБУ відкрила нову справу проти «Страна.ua» за публікацію «розстрільного» списку. Якого, за їхніми словами, ніхто не бачив, і який ми вигадали самі. Час дивовижних історій».

Що кажуть у СБУ

«У публікації зазначені прізвища громадян України та іноземних держав, яких планувалось фізично знищити в результаті терористичних актів на території нашої країни. Відповідні дані будь-кому, в тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу, на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися», – повідомили у прес-службі СБУ.

Кримінальне провадження відкрили за ч. 1 ст. 387 Кримінального кодексу України (Розголошення даних досудового слідства або дізнання) – тривають слідчі дії.

Нагадаємо, 1 червня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що в рамках спецоперації з інсценування вбивства блогера Аркадія Бабченка в Києві слідство отримало список із 47 осіб. Спершу повідомлялося лише про 30 людей, та згодом цифра збільшилася. СБУ провела закриту зустріч із головою служби Василем Грицаком і генпрокурором Юрієм Луценком та людьми зі «списку 47». Про це ми писали детальніше.

Читайте також:

У Києві вбили Аркадія Бабченко

Журналісти почали власне розслідування вбивства Бабченка

Бабченко живий. СБУ використало журналіста, щоб спіймати російського агента

«Вбивство» Бабченка — спецоперація СБУ. Детально

«Ми живемо у сумний час постправди»: Колонка Катерини Ботанової

«Страна» опублікувала «розстрільний список» журналістів

Список 47: Що відомо про «розстрільний список» журналістів

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій