'
Читаєте зараз
Від «суботника» до вбивства. Репортаж про напади на ромів

Від «суботника» до вбивства. Репортаж про напади на ромів

Katerina Sergatskova

20 квітня цього року на Лисій горі в Києві відбувся напад на табір ромської громади. Представники ультраправої організації С14 повідомили в соцмережах, що йдуть проводити «суботник», а за фактом прогнали ромів камінням, палицями і перцевим газом, розгромили їх тимчасові будинки і спалили особисті речі.

Незабаром поліція порушила кримінальну справу за фактом хуліганства і порушення рівноправності громадян залежно від раси і національності, а українські та міжнародні правозахисники назвали інцидент погромом.

Через деякий час відбулася ціла низка подібних подій: в травні на тимчасові домівки ромів напали в Тернополі, у Львові та ще раз в Києві, а в Харкові був побитий адвокат, який займається справою про напад на ромів дворічної давності. Всі напади відбувалися за участю представників ультраправих організацій при бездіяльності поліції. 23 червня компанія підлітків напала з ножем на табір закарпатських ромів, які проживали в лісі на околиці Львова. В результаті був убитий 23-річний Давид Поп, а його брат, а також жінка та 10-річна дитина, які проживали в таборі, отримали ножові поранення.

Заборона спробувала розібратися в тому, що відбувається насправді. Дивіться наш репортаж «Усі на суботник!», зроблений разом з телеканалом «Настоящее время».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій