'
Читаєте зараз
Адміністрація президента РФ відповіла матері Сенцова. Для помилування Олег сам повинен написати прохання Путіну

Адміністрація президента РФ відповіла матері Сенцова. Для помилування Олег сам повинен написати прохання Путіну

Сергій Сурепін

14 серпня стало відомо, що для початку процедури помилування українського політв’язня Олега Сенцова він має самостійно звернутися до президента РФ Володимира Путіна з відповідним проханням. Про це йдеться у відповіді матері Сенцова від Управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ, повідомляє «Громадське».

В Адміністрації заявили, що прохання матері Олега Людмили Сенцової спрямували до тимчасового виконувача обов’язків губернатора Ямало-Ненецького округу для його попереднього розгляду: «Разом з тим пояснюємо, що відповідно до Положення про порядок розгляду клопотань про помилування в Російській Федерації. Процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого про помилування, в якій він звертається до президента РФ у письмовій формі через адміністрацію виправної установи, де він відбуває покарання».

Також в адміністрації президента РФ додали, що після того, як засуджений напише клопотання про помилування, його мають направити до комісії з питань помилування. При його розгляді «враховуються клопотання інших осіб (в тому числі родичів)». Остаточне рішення про помилування ухвалює президент РФ.

Нагадаємо, що в травні 2016 року колишню українську військовополонену, а нині депутатку Надію Савченко президент РФ Володимир Путін помилував без її особистого клопотання. Про звільнення Савченко просили родичі загиблих журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка й Антона Волошина – саме у їх вбивстві звинувачували Савченко. Савченко обміняли на двох ГРУшників – Олександра Олександрова та Євгена Єрофєєва.

Чому Сенцов у в’язниці?

Читати більше новин в Telegram

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із цим затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом із ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані. Зараз Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі.

Сенцов голодує 93 дні. Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування.Своїми діями Сенцов вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. Зараз в РФ та Криму утримують 64 українських політв’язнів.

 

Читайте також:

Сенцов назвав свій стан «передкритичним»

З’явились нові фото Олега Сенцова

Стан Сенцова погіршився. Адвокат повідомляє про проблеми з серцем

Місяць голодування Сенцова: Хронологія протесту

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій