'
Читаєте зараз
Ірина Геращенко порівняла Кремль з сомалійськими піратами

Ірина Геращенко порівняла Кремль з сомалійськими піратами

Сергій Сурепін

Перша віце-спікерка Верховної Ради та представниця України в тристоронній контактній групі щодо Донбасу Ірина Геращенко назвала неправдивою інформацію про можливий обмін українського політв’язня Олега Сенцова на росіян, які відбувають покарання в США.

Читайте також: Місяць голодування Сенцова: Хронологія протесту

За словами Геращенко, так звані російські ліберальні ЗМІ поширили чутки, не вперше зробивши «недостовірні і спекулятивні вкиди щодо долі Олега Сенцова і інших бранців Кремля». Геращенко додала, що справа проти Олега Сенцова в Росії повністю сфабрикована: «Очевидно, що говорити про обмін його на мафіозі, торговців зброєю і шпигунів – це тактика сомалійських піратів, торгівців людьми, в яких давно перетворився Кремль».

Читайте також: Стало відомо, що Сенцов написав у заповіті

«Мене вже давно не дивує, що подібні брудні інформаційні спецоперації запускаються через так звані ліберальні російські медіа, бо мета спецслужб тут очевидна: підняти ставку, ціну переговорів, паралельно дискредитувати навіть ілюзію існування незалежних від Кремля медіа. Саме тому ці чутки, які не мають під собою жодної основи, запускаються саме так», – написала Геращенко.

Читати більше новин в Telegram

Читайте також: 100 днів голодування: «Сенцов буде жити, якщо почнеться процес обміну ув’язненими»

14 серпня стало відомо, що для початку процедури помилування українського політв’язня Олега Сенцова він має самостійно звернутися до президента РФ Володимира Путіна з відповідним проханням. Про це йдеться у відповіді матері Сенцова від Управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ.

Чому Сенцов у в’язниці?

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із цим затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом із ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані. Зараз Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі.

Читайте також: Петиція щодо Сенцова на сайті Білого дому набрала потрібні 100 тисяч голосів

Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування.Своїми діями Сенцов вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. Зараз в РФ та Криму утримують 64 українських політв’язнів.

 

Читайте також:

Місяць голодування Сенцова: Хронологія протесту

Сенцова номінували на премію Сахарова

Стало відомо, що Сенцов написав у заповіті

Петиція щодо Сенцова на сайті Білого дому набрала потрібні 100 тисяч голосів

Половина росіян не знає про голодування Сенцова

Сенцова висунули на Нобелівську премію миру

100 днів голодування: «Сенцов буде жити, якщо прочнеться процес обміну ув’язненими»

Адміністрація президента РФ відповіла матері Сенцова. Для помилування Олег сам повинен написати прохання Путіну

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій