Читаєте зараз
Ірина Геращенко порівняла Кремль з сомалійськими піратами

Ірина Геращенко порівняла Кремль з сомалійськими піратами

Сергій Сурепін

Перша віце-спікерка Верховної Ради та представниця України в тристоронній контактній групі щодо Донбасу Ірина Геращенко назвала неправдивою інформацію про можливий обмін українського політв’язня Олега Сенцова на росіян, які відбувають покарання в США.

Читайте також: Місяць голодування Сенцова: Хронологія протесту

За словами Геращенко, так звані російські ліберальні ЗМІ поширили чутки, не вперше зробивши «недостовірні і спекулятивні вкиди щодо долі Олега Сенцова і інших бранців Кремля». Геращенко додала, що справа проти Олега Сенцова в Росії повністю сфабрикована: «Очевидно, що говорити про обмін його на мафіозі, торговців зброєю і шпигунів – це тактика сомалійських піратів, торгівців людьми, в яких давно перетворився Кремль».

Читайте також: Стало відомо, що Сенцов написав у заповіті

«Мене вже давно не дивує, що подібні брудні інформаційні спецоперації запускаються через так звані ліберальні російські медіа, бо мета спецслужб тут очевидна: підняти ставку, ціну переговорів, паралельно дискредитувати навіть ілюзію існування незалежних від Кремля медіа. Саме тому ці чутки, які не мають під собою жодної основи, запускаються саме так», – написала Геращенко.

Читайте також: 100 днів голодування: «Сенцов буде жити, якщо почнеться процес обміну ув’язненими»

14 серпня стало відомо, що для початку процедури помилування українського політв’язня Олега Сенцова він має самостійно звернутися до президента РФ Володимира Путіна з відповідним проханням. Про це йдеться у відповіді матері Сенцова від Управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ.

Чому Сенцов у в’язниці?

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із цим затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом із ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані. Зараз Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі.

Читайте також: Петиція щодо Сенцова на сайті Білого дому набрала потрібні 100 тисяч голосів

Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування.Своїми діями Сенцов вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. Зараз в РФ та Криму утримують 64 українських політв’язнів.

 

Читайте також:

Місяць голодування Сенцова: Хронологія протесту

Сенцова номінували на премію Сахарова

Стало відомо, що Сенцов написав у заповіті

Петиція щодо Сенцова на сайті Білого дому набрала потрібні 100 тисяч голосів

Половина росіян не знає про голодування Сенцова

Сенцова висунули на Нобелівську премію миру

100 днів голодування: «Сенцов буде жити, якщо прочнеться процес обміну ув’язненими»

Адміністрація президента РФ відповіла матері Сенцова. Для помилування Олег сам повинен написати прохання Путіну

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору