'
Читаєте зараз
Представник Константинополя заявив, що Московського патріархату в Україні більше немає

Представник Константинополя заявив, що Московського патріархату в Україні більше немає

Сергій Сурепін

Архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов дав інтерв’ю виданню «BBC News Україна». Він заявив, що константинопольський патріархат скасував акт про передачу території України під адміністрацію Російської церкви і відтоді в Україні, фактично, не існує УПЦ Московського патріархату.

«Скасуванням акту 1686 року скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні. З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Усі архієреї тепер в Україні де-факто згідно з цим рішенням синоду є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер повинні чекати директиву Вселенського патріархату щодо свого подальшого існування», – сказав архієпископ.

Це означає, що всі ієрархи українських церков в очах Константинополя мають однаковий статус і рівні права на участь у соборі Вселенського патріархату щодо автокефалії української церкви. Представник Константинополя утримався від відповіді на питання, коли може бути скликано собор, щодо української автокефалії. Він додав, що Вселенський патріарх скличе цей собор, коли вважатиме, що «час настав».

Нагадаємо, що 11 жовтня синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській православній церкві. Водночас синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

 

Читати більше новин в Telegram

Читайте також:

У Львові храм УПЦ МП завісили плакатами зі Сталіним

«З божою поміччю». Українські політики хочуть створити помісну церкву. Детально

Томос як вундерваффе: Колонка Леоніда Швеця

РПЦ погрожує Україні «дуже жорсткою відповіддю» за автономію УПЦ

УПЦ КП готова прийняти усіх архієреїв УПЦ МП в нову помісну церкву

Українські політики хочуть створити помісну церкву

Білоруська церква хоче автономії від РПЦ

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій