'
Читаєте зараз
Раптом ви щось пропустили у вирі подій: найулюбленіші теми на Забороні у 2023 році

Раптом ви щось пропустили у вирі подій: найулюбленіші теми на Забороні у 2023 році

Yevheniia Kostina

Цього року Заборона продовжила свою місію — говорити відверто про те, що було, що є і що може бути. В центрі нашої уваги (і душі), як і мільйонів українців, війна і все, що з нею пов’язано. Водночас ми теж відчуваємо виснаження та гнів; живемо в безсиллі й вірі; втрачаючи щоденно, знаходимо точки опори; ділимося болючим і намагаємося любити й підтримувати.

Це все проявляється в наших соцмережах та на сайті. І ми бачимо, що праця редакції знаходить відповідь у читачів (за що величезна подяка, ви незрівнянні!). Отже, топ тем 2023 року і найцікавіші матеріали на Забороні.


Новини про війну та мобілізацію

В Україні другий рік триває широкомасштабна війна з Російською Федерацією. Звісно, Заборона максимально висвітлювала цю тему для наших читачів. Серед найпопулярніших запитів виявилися новини про мобілізацію. На сторінках нашого видання редактори пояснювали правила призову обмежено придатних до військової служби під час воєнного стану, з якими діагнозами не беруть до лав ЗСУ та як оскаржити висновок військово-лікарської комісії. Розповідали, хто має право на відстрочку та чи підлягають мобілізації студенти. Цікавили читачів і механізми добровільного вступу на службу в українські збройні формування у 2023 році та чим відрізняється мобілізація від укладання контракту.

Одними з найактуальніших стали п’ятничні підсумки тижневих подій на фронті. Ми надихалися не лише успіхами наших військових, а й перемогами на дипломатичному фронті, коли йшлося про передачу тих чи інших західних зразків зброї, особливо про рішення передати Повітряним силам довгоочікувані винищувачі F-16.

Життя біля фронту

Війна — це не лише про армію, а й про волонтерів, підприємців, митців і цивільних людей. Україна намагається продовжувати життя в умовах постійних обстрілів та спроб росіян знищувати критичну інфраструктуру. Проте люди в містечках поблизу фронту мають особливий погляд і стан. До одного з таких населених пунктів навідалась наша журналістка Поліна Вернигор. Лиман розташований за 15 кілометрів від лінії фронту. Попри постійні обстріли, там залишається багато місцевих, які фактично змушені жити під землею. Приголомшливі та сповнені сили історії лиманців Поліна оповіла у своєму матеріалі.

БДСМ як спосіб розслаблення

У перший рік повномасштабної війни українці мобілізували всі свої сили. Одні приєдналися до лав української армії та пішли захищати країну, інші — волонтерили, забезпечуючи потреби військових та допомагаючи постраждалим від бойових дій цивільним, треті — донатили останні кошти. Об’єднання заради перемоги зупинило ворожу навалу від просування вглиб, однак життя в режимі нонстоп, постійному стресі та страху за власне життя й своїх близьких дуже сильно позначається на ментальному здоров’ї. Це, своєю чергою, призводить до втоми та вигорання. Психологи радять, особливо під час війни, давати собі дозвіл на відпочинок і відпочивати.

Порадою скористалася наша редакторка Заборони Марія Педоренко. Та замість традиційних йоги та медитації вона відправилася на сеанс сібарі — японського естетичного (а нерідко й еротичного) бондажу, який позбавляє відчуття контролю над власним тілом і при цьому вселяє відчуття свободи. Ось що з цього вийшло.

Секс та OnlyFans

Секс — це важлива частина нашого життя. Але через жахливі події, які нам принесла війна, ця тема наче стала неактуальною. Хоча, як довела редакторка Заборони Світлана Гудкова, сексуальної реабілітації потребує багато захисників, захисниць та їхні партнери.

А як же факт, що інтимний контент здатен допомагати нашій армії? Це підкреслює популярність старого матеріалу. Наша журналістка ще 2021 року поспілкувалася з українкою Любою Дерюгіною, яка має сторінку на OnlyFans, та розповіла, як працює платформа, хто на ній заробляє і чому вона така популярна.

Платформа OnlyFans, де користувачі виставляють свої відверті фото за підписку або окрему плату, вже давно стала дуже запитуваною в усьому світі. Не заважає цьому і хвиля критики від людей, які прирівнюють еротичний контент платформи до поширення порнографії. Та завдяки своїм фото дівчата не лише з України, а й з інших країн збирають мільйони донатів, які пересилають на ЗСУ. До речі, сервіс підтримав Україну і з 2023 року не працює в Росії, а можливість заробляти на платформі росіяни втратили ще з перших днів війни.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій