«Живі, контужені, щасливі». Яким був квітень 2024 року в Україні — хроніка у фотографіях

PAVLO BISHKO

Більд-редакція Заборони зібрала фото найголовніших подій війни в Україні у квітні 2024 року. Серед них безперервні обстріли цивільної та критичної інфраструктури, фрагменти з буденного життя українців у війні, мирні демонстрації за демобілізацію військових та звільнення полонених, презентація нового українського озброєння та ситуація на фронті.


Матеріал містить фотографії, що можуть шокувати.

Обстріли мирних міст: квітень 2024

Протягом квітня 2024 року РФ здійснила десятки обстрілів всіх обласних центрів прифронтових територій України з різних видів озброєння. Крім руйнувань цивільних обʼєктів у Харкові, Чернігові, Полтаві, Дніпрі, Запоріжжі, Херсоні та Одесі пошкоджено обʼєкти критичної інфраструктури Львівській, Івано-Франківській та Київській областях. Так, 11 квітня новітнім озброєнням ворог повністю зруйнував Трипільську ТЕС, що була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області, а 17 квітня трьома ракетами «Искандер» РФ вбила 18 людей у Чернігові.

Серед обласних центрів найінтенсивніших обстрілів продовжує зазнавати Харків. Після масового удару по енергетиці 11 квітня у місті без електрики залишилось 200 тисяч мешканців. 22 квітня ракетою Х-59 росіяни вдарили по 250-метровій телевежі у Харкові, а вночі на 27 квітня з комплексу С-300 РФ поцілила по території психіатричної лікарні.

У квітні ворог продовжив скидати на місто модифіковані авіабомби УМПБ Д-30.

Ворог продовжує вбивати цивільне населення і знищувати містечка прикордонної Сумщини (Білопілля, Краснопілля), Харківщини (Дергачі, Купʼянськ), Дніпропетровщини (Синельникове) і Донеччини (Лиман, Словʼянськ, Дружківка, Покровськ, Костянтинівка та Селидове).У квітні ворог продовжив скидати на місто модифіковані авіабомби УМПБ Д-30.

Повсякденне життя в умовах війни

Вшановуючи памʼять колег-рятувальників, в Києві співробітник ДСНС України в повному спорядженні здійснив забіг на дистанцію півмарафону. А для збору коштів на безпілотники паралімпієць з ампутацією здійснив благодійний забіг з перешкодами.

Також в столиці прощалися з військовим медиком Назарієм Лавровським та військовим і громадським активістом Павлом Петриченком.

В Одесі школярі практикували накладання турнікета, а у Львові військовослужбовці взяли участь в сеансі одночасної гри в шахи з гросмейстерами.

Попри щоденні обстріли, життя в Херсоні продовжується.

Мирні протести за демобілізацію та акції «Free Azov»

У квітні 2024 року родичі військовослужбовців неодноразово протестували щодо прав військових на демобілізацію. А в Харкові, Одесі, Львові й також Києві родичі, знайомі військових та небайдужі прийшли на щотижневу акцію Free Azov на підтримку військових, які перебувають в полоні.

Нове озброєння і ситуація на фронті у квітні 2024

Міністерство оборони України презентувало багатоцільовий надводний безпілотник «Магура», а український виробник засобів РЕБ Kvertus продемонстрував антидрон і портативну систему блокування безпілотників.

З початку квітня 2024 року росіяни продовжували тиснути на тих самих напрямках, що й у березні. На півдні України лінія фронту не зазнала особливих змін, однак інтенсивність боїв там також дуже висока. Найбільш суттєвого просування окупаційним військам вдалося досягнути біля Часового Яру. Проте наприкінці місяця ситуація загострилася по всій лінії фронту, де найскладнішою ділянкою фронту залишається авдіївський напрямок.